Erzincan Havalimanı'nda karşılanan 177 kişilik 35 Ahıska Türkü aile, buradaki işlemlerin tamamlanmasının ardından kendileri için Üzümlü Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler ile Üzümlü ilçesine getirildi.
İlçede Kaymakam Fatih Acar ve Belediye Başkanı Ahmet Sazlı tarafından karşılanan aileler, otobüsten inerek yakınlarına sarılıp mutluluk gözyaşı döktüler. Aileler tek tek TOKİ konutlarına görevliler tarafından götürülerek yerleştirildi.
42 yaşındaki Aziz Mamidov, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öz vatanlarına dönmekten duydukları mutluluğu dile getirerek, "Ben vatanıma geldiğim için Türk milletini gördüğüm için gurur duyuyorum. Biz yorgun insanlarız, hayatta çok yorulmuşuz. İnşallah buraya geldik ki tatlı günlere kavuşalım. Ukrayna'dan gelemeyenlerinde Allah yardımcısı olsun. Onlarda tez zamanda gelsinler. Bizim Ahıska Türkleri kendi topraklarına gelsin. Biz de kendi ülkemize hizmet edelim. Bugüne kadar ayrı ülkelere hizmet ettik bundan sonrada biz kendi topraklarımıza hizmet edelim" diye konuştu.
Feruza Mamidov ise emeği geçen herkese teşekkür ederek, "Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, yardımcılarına ve herkese çok teşekkür ediyoruz. Üzümlü ilçesi bizi buraya kabul ettiler hepsine teşekkür ediyoruz, Allah hepsinden razı olsun. Bize sıcak ev verdiler, vatan verdiler. Geldik hepsi çok güzel, dayalı döşeli evler. Çok sevindik, sevincimizden gözyaşlarımız bitti. Buraya gelene kadar ağladık" ifadelerini kullandı.