Bomba tuzaklı barikatların imha edilmesi için tanklar da mahalle aralarına inerek, barikatlara top atışı gerçekleştirdi. Şırnak’ta hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için 14 Mart’ta sokağa çıkma yasağı ilan edilen edilmesinin ardından polis ve asker jandarma özel harekat timleri ’Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çifçi Operasyonu’nu genişleyerek sürdürüyor.

Daha önce kent merkezinde bulunan 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’ndan ve Çakırsöğüt 1’inci Jandarma Komando Tugayı’ndan belirlenen PKK ve patlayıcı tuzaklanmış çukur ile barikatları top atışına tutan tanklar, bu kez kışladan çıkarılarak, Bahçelievler Mahallesi’ne hakim noktalara yerleştirildi.

KOORDİNATLARI BELİRLENDİ TANKLAR VURDU

Tanklarla, önceden tespit edilen koordinatlar eşliğinde belirlenen, patlayıcı tuzaklı çukur ve barikatlara top atışı yapıldı. Tuzaklı hedeflere isabet eden top atışı sonrasında, büyük bir gürültü ile patlama sesi duyulurken, patlama sonrası da mahalleden yoğun dumanların yükseldiği görüldü. Bugün Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan 3 adet el yapımı patlayıcı yapılan tank atışları sonucunda patlatıldı.

TOKİ BAHÇESİNE PATLAMAMIŞ MÜHİMMAT DÜŞTÜ

Ayrıca Şırnak merkezde bulunan ve asker ile polis ailelerinin ağırlıklı olarak yaşadığı TOKİ konutlarının bahçesinde çocuk parkının 3 metre ötesine patlamamış mühimmat düştü. Şans eseri parkta çocukların olmaması ve mühimmatın patlamaması, olası faciayı önledi. Olay yerine giden güvenlik güçleri aldıkları önlemler sonrasında patlamamış mühimmatı kontrolü bir şekilde imha etti. Şırnak Merkez Bahçelievler, Yeni, Dicle, Cumhuriyet, İsmetpaşa, Gazipaşa ve Yeşilyurt Mahallelerinde bulunan barikat ve patlayıcı tuzaklanmış çukurlara zaman zaman tank atışları yapılmaya devam ediyor.