Yemeğe Başbakan Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu ve Safure Davutoğlu da katıldı. Toplantı için sanat dünyasından birçok isim saat 18.30'dan itibaren Başbakanlık Ofisi'ne gelmeye başladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu da saat 20.10'da ofise giriş yaptı. Davutoğlu yemekte, Kültür Bakanı Mahir Ünal, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Milletvekilleri Mustafa İsen, Ertan Aydın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, Başbakan Başdanışmanı İskender Pala, oyuncular Şafak Sezer, Serdar Gökhan, Necati Şaşmaz, Perihan Savaş, Engin Altan Düzyatan, Ediz Hun, Hasan Kaçan, yazarlar Doğan Hızlan, Alev Alatlı, Beşir Ayvazoğlu, Fatma Barbarosoğlu, İpek Çalışlar, Saadettin Öktem, şarkıcılar Yavuz Bingöl, Mustafa Ceceli, Alişan, Ferhat Göçer, Serdar Ortaç, Erhan Güleryüz, yönetmenler İsmail Güneş, Osman Sınav, yapımcılar Gani Müjde, Elif Dağdeviren, ressamlar Hikmet Çetinkaya, İsmail Acar, heykeltraş Rahmi Aksungur, ebru sanatçısı Hikmet Barutçugil, balet Tan Sağtürk, aranjör Garo Mafyan'ın da aralarında bulunduğu 70 davetli ile bir araya geldi. Yemeğe Başbakan Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu ve kızı Safure Davutoğlu da katıldı.
TÜRKİYE GÜNDEMİ DE DEĞERLENDİRİLDİ

Yemekte, kültür ve sanat dünyasının gündemi ve beklentilerinin yanı sıra mevcut Türkiye gündemi de değerlendirildi. Gece geç saatlerde yemeğin sona ermesiyle Başbakan Davutoğlu ile davetliler ofisten ayrıldı.
"HEPİMİZ MULTU AYRILIYORUZ"

Çıkışta basın mensuplarına açıklama yapan Türk Sineması'nın usta oyuncusu Ediz Hun, "Sevgiden esinlenen bir hayatın gerçek değeri olduğu ifade edildi. Başbakanımız çok güzel konuştu. Sanata ve sanatçıya verilen değerin önemini vurguladı. Hepimiz mutlu ayrılıyoruz" dedi.
"SON DÖNEMDEKİ OLAYLARI KONUŞTUK"

Yemekte Türkiye'nin gündeminin de konuşulduğunu belirten türkücü Yavuz Bingöl, "Son dönemdeki olayları konuştuk. Daha çok kültür-sanat paylaşımı yaptık. Çıkacak yasa ile ilgili herkes fikirlerini söyledi. Ama daha çok doğal olarak ülkenin içinde bulunduğu durum konuşuldu. Teröre karşı ortak bir tavır geliştirmek gerektiğini, sanatın gücüne inanmak gerektiğini, siyasetin yapamayacağını sanatın yapacağına ilişkin çok değerli fikirler sunuldu. Çok uzun sürdü. İnşallah iyi olur. Güzel bir toplantıydı" diye konuştu. 

"VERİMLİ GEÇTİ"

Şarkıcı Serdar Ortaç ise, "Sanat, müzik, resim, sanatın her dalı konuşuldu. Kültür ve Turizm Bakanımız oradaydı. Başbakanımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız hepsi oradaydı. Sanatçılar oradaydı. Ben konuşmadım, dinledim, notlar aldım. Bir sürü proje konuşuldu. Verimli geçti" ifadesini kullandı.