Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, 23 Mart'ta 21.00 sıralarında ailesi ile Çocuk Şube Müdürlüğüne kendisinin darp edildiği iddiasıyla müracaatta bulunan E.E'nin (16) avukat ve sosyal çalışmacı refakatinde alınan ifadesinde, olayın başka boyutları olacağı ihtimalinin ortaya çıktığı belirtildi.

Geniş çaplı ifadesinde, E.E'nin 2013 yılından itibaren G.Ç, C.B, K.B ve V.B. isimli şahısların cinsel istismarına maruz kaldığını, B.S. isimli şahsın da kendisini darp ettiğini beyan ettiği kaydedilen açıklamada, nöbetçi cumhuriyet savcısının talimatı doğrultusunda Sevgi Evleri'ne teslim edilerek koruma altına alınan olay mağduru çocuk ve ailesiyle ilgili gerekli rehabilitasyon ve destek çalışmalarının da eş zamanlı olarak başlatıldığı bildirildi.

Üçü tutuklandı

Hazırlanan tahkikat evrakı ile şüpheliler G.Ç, C.B, K.B ve V.B'nin adli mercilere sevk edildiği, V.B'nin savcılık sorgusu sonrasında serbest bırakıldığı bildirilen açıklamada, G.Ç, C.B ve K.B'nin nöbetçi mahkemece tutuklanarak Bingöl'de kapalı cezaevine teslim edildiği aktarıldı.

Açıklamada, "Aynı olayda şüpheli olan B.S. ise 26 Mart'ta yakalanmış olup, nöbetçi cumhuriyet savcısı tarafından alınan ifadesinden sonra salıverilmiştir. İlimizde yaşanan bu menfur olayla ilgili mağdurun kişilik haklarının korunması, suçluların da en ağır şekilde cezalandırılmasına yönelik çalışmalarımız titizlikle devam etmektedir" denildi.