1001 minik yürek, kalplerindeki coşku ve isteği mektuplara yazdı ve Deniz Feneri’ne ulaştırdı. Mektuplar www.1001dilek.com adresinde yayınlanıyor.

Bugüne kadar bebek isteyen çocuklar da mektup yazdı, hiç görmediği babasının resmini isteyenler de, evden kaçan annesinin bulunmasını isteyenler de. Her gün okula beslenme götürmek isteyen çocuklar da vardı onların arasında, zenginliği poğaça yiyebilmek olarak tarif eden, zengiliği evden çıkan ve direkt pastaneye giren yol şeklinde resmeden de.  

13 yılda tam 28.500 dilek gerçekleşti

Bu yıl dileklerin tamamı köylerde okuyan öğrenciler tarafından tutuldu. İl milli eğitim müdürlükleri üzerinden ulaşılan köy okullarından öğrencilerin hayalleri gerçek olacak.

Proje kapsamında bu yıl 7 bölgeden 22 ile bağlı 44 köyde yaşayan 1200 çocuğa çeşitli sorular sorularak dilekleri alındı.

Bu dilekler, her dileğin maddi değeri de yazılarak, www.1001dilek.com adresinde yayınlandı.

Hayırseverlerin bu isteklerden birini gerçekleştirmek istediklerinde “Dileğini gerçekleştir” butonunu tıklamaları yeterli.  

İlk dilek 14 yıl önce gerçekleşti

Konu ile ilgili bilgi veren Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz, Türkiye’nin her bölgesinden yüzlerce dilek topladıklarını, ilk dileğin on dört yıl önce gerçekleştirildiğini söyledi. Av. Mehmet Cengiz, “Yüzlerde oluşan küçük bir gülümseme bizim en büyük mutluluğumuz. Projemize destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.