Kilis'in karşısındaki Suriye köylerinde bulunan DAEŞ hedefleri, koalisyon ülkelerinin savaş uçaklarınca havadan, sınırdaki fırtına obüsleriyle de karadan vuruldu.

Kilis'in Arpakesmez Köyü karşısında bulunan birkaç gün önce muhaliflerin ele geçirdiği El Rai bölgesi ile çevresindeki Savran, Soran ve Alzahra köyleri dün yeniden DAEŞ denetimine geçti. DAEŞ'in saldırısının ardından geri çekilen muhaliflerin oluşturduğu Fetih Ordusu mensupları, dün geceden itibaren yeniden aynı bölgeyi almak için çatışma başlattı. Sık aralıklarla çatışmaların sürdüğü bölgedeki DAEŞ mevzileri, dün gece ve bugün içerisinde koalisyon ülkelerinin savaş uçakları tarafından bombalandı.

HAVAN MERMİSİ SINIRI AŞTI, TOPÇU BİRLİKLERİ KARŞILIK VERDİ

Çatışmalar sırasında Sabah saatlerinde sınırı aşan bir havan topu mermisi Dağ Hudut Karakolu yakınındaki bölgeye düştü. Kimsenin yaralanmadığı olayda havan mermisi boş araziye düşerek patladı. Bu gelişme sonrası sınır hattında konuşlu topçu birlikleri, havan mermisinin geldiği DAEŞ denetimindeki bölgeye Fırtına obüsleriyle top atışı yaptı.

Tedirginliğe yol açan çatışma ve hava bombardımanının ardından sınır hattındaki önlemler de artırıldı.