Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, evinin balkonuna astığı "Sayın Kılıçdaroğlu, olsa olsa diktatör bozuntusu siz olursunuz" ibaresi bulunan pankartla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında soruşturma yürütülen vatandaş için "takipsizlik" kararı verdi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının takipsizlik kararında, CHP Mamak İlçe Başkan Yardımcılarının, bir evin balkonunda Kılıçdaroğlu'na hakaret içeren afiş asıldığı gerekçesiyle ihbarda bulunduğu, ardından açılan soruşturmada, İrfan Karataş adlı vatandaşın evinin balkonuna, "Sayın Kılıçdaroğlu halkın seçtiği Türkiye Cumhuriyet Cumhurbaşkanına diktatör bozuntusu diyemez, olsa olsa diktatör bozuntusu siz olursunuz. TBMM'de görev yapan 550 milletvekiline sesleniyorum, PKK'ya maddi ve manevi destek veren namussuz, alçak, şerefsiz ve vatan hainidir. Sayın 1128 akademisyen bozuntularına sesleniyorum, akademisyen olmuşsunuz ama adam olamamışsınız, bildiriye imza atan namussuz, alçak, şerefsiz, vatan hainidir. Şehitler ölmez vatan bölünmez. İrfan Karataş" yazılı afiş astığının belirlendiği aktarıldı.

Karataş'ın, alınan ifadesinde, afişi tanımadığı bir tabelacıya hazırlatıp kendisinin astığını, afişin yapımı ve asılmasında başka kimsenin iştiraki bulunmadığını beyan ettiği bildirilen kararda, afişteki "TBMM'de görev yapan 550 milletvekiline sesleniyorum..." diye başlayan cümledeki olumsuz nitelemelerin, yasa dışı terör örgütü PKK'ya maddi ve manevi destek verme şartına bağlı tutulduğu ve isim belirtilmediği kaydedildi.

Kararda, "Bu sözlerin kime söylendiğine ilişkin duraksanmayacak bir açıklık bulunmadığı göz önüne alındığında, müsnet hakaret suçunun yasal unsurlarının oluşmadığı anlaşılmaktadır." denildi.