AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı, Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında başladı.  Parti genel merkezinde gerçekleştirilen ve saat 15.00'de başlayan toplantıya, Genel Başkan Davutoğlu, başkanlık etti. Başbakan Davutoğlu, MKYK toplantısı öncesi AK Parti'yi ziyarete gelen 76 Iğdır Spor Kadın Futbol Takımı ile fotoğraf çektirerek, kadın futbolcularla bir süre sohbet etti.

"Herhangi bir görüş ayrılığı söz konusu değil"
Öte yandan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'a cuma namazını kıldığı Başyazıcıoğlu Camisi çıkışında gazeteciler tarafından saat 10.00'da başlaması planlanan MKYK toplantısının saat 14.30'a alınması hatırlatıldı. Yıldırım ise dün Katar'dan geç geldiklerini belirterek, gecikmenin bundan kaynaklanabileceğini ifade etti.

Gazetecilerin, "Yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili 'B planımız var, partili cumhurbaşkanlığı' demiştiniz, Başbakan Davutoğlu da 'A planı var' dedi, görüş ayrılığı mı var?" şeklindeki sorusuna Bakan Yıldırım, "Söylediğim çok açık, yoruma ihtiyaç duyulacak bir şey yok. Herhangi bir görüş ayrılığı söz konusu değil." karşılığını verdi.