Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'u evlerine davet ederek çay ikramında bulunan, birlikte çektirdikleri fotoğrafı sosyal medya üzerinden paylaşan Remziye Kavukçu'nun, bu paylaşımları sonrası geçici işçi olarak çalıştığı Manisa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri'ndeki (MASKİ) işinden çıkarıldığını öne sürdü.

Remziye Kavukçu'nun işine son verilmesi nedeniyle Ak Parti Yunusemre ilçe teşkilatı, kadının eşi Ercan Kavukçu ile birlikte MASKİ binası önüne siyah çelenk bıraktı.

Remziye Kavukçu'nun eşi Ercan Kavukçu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 476. Uluslararası Mesir Macunu Festivali etkinliğine katılmak üzere Manisa'ya gelen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'u evlerinin yakınında gördüklerinde, misafirperverlik gereği evlerine davet ettiklerini, daveti kabul edip gelmesinin ardından da balkonda ağırlayarak çay ikramında bulunduklarını hatırlattı.

'NEDEN FOTOĞRAF ÇEKTİRDİN O KADRAJA GİRDİN'

Kurtulmuş'la birlikte çektirdikleri fotoğrafları sosyal medya üzerinden paylaştıklarını ifade eden Ercan Kavukçu, bunun üzerine eşinin geçici işçi olarak çalıştığı MASKİ'deki bazı kişilerden tepki aldığını, "Neden fotoğraf çektirdin, o kadraja girdin" gibi söylemlerle karşılaştığını öne sürerek şunları söyledi:

"Kısa süre sonra, istihdam fazlalığı gerekçesiyle işten çıkarıldı. İnsan kaynakları bölümüyle görüştüğümüzde bize 'Tazminat da vermeyeceğiz, gidin yasal yollara başvurun' denildi. Bu tavır eşimi ve beni çok kırdı, yakıştıramadık. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'u evimize çağırdığımız için hiç pişman değiliz. Aksine çok daha memnun oldum. Tekrar gelsinler, evimizde misafir ederiz."

"AİLENİN DAVRANIŞI TÜRK MİSAFİRPERVERLİĞİ ÖRNEĞİ"

AK Parti Yunus Emre İlçe Başkanı Zafer İkinci ise devlet büyüklerinin misafir edilmesinin Türk geleneklerinde önemli bir yerinin bulunduğunu, Kavukçu ailesinin davranışının da Türk misafirperverliğinin örneği olduğunu belirtti.