Çaldıran İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kıvanç Cesur’un şehit olduğu haberini emekli öğretmen olan babası Remzi ile annesi Zehra Cesur, Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde aldı.

Van'da şehit olan 6 askerin isimleri belli oldu

Cesur çifti, acı haberi alır almaz merkez ilçe Menteşe’deki evlerine döndü. Yakınları, şehidin baba evi ile Muğla İl sağlık Müdürlüğü’nde yönetici olarak görev yapan ağabeyi Dr. Ali Volkan Cesur’un evine akın etti. Türk bayraklarının asıldığı baba evinin önünde, sağlık ekiplerinin hazır bekletildiği belirtildi. 

Hemşire Seda Cesur ile evli bir çocuk babası Kıvanç Cesur’un yarın ikindi namazına müteakip toprağa verileceği belirtildi. 

Şehit binbaşı Cesur’dan geriye hemşire eşi Seda ve oğlu Demir Alp ile birlikte çektirdiği hatıra fotoğrafları kaldı.

Van'da şehit olan 6 askerin isimleri belli oldu

ŞEHİT DEMİRCİ, EŞİYLE VAN'DA YAŞIYORDU
Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Murat Demirci'nin (31) Amasya'nın Merzifon  ilçesindeki babaevinde yas var. Demirci'nin Yozgat'ta oturan kız kardeşine ziyarete giden anne ve  babasına, yetkililer tarafında Demirci'nin yaralı olduğu haberi verildi, bunun  üzerine Demirci'nin anne ve babası Merzifon'a geldi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde yaşayan baba Nadir (56) ile anne Nigün  Demirci'ye (55) acı haber, askeri yetkililer tarafından verildi. Olayın duyulması üzerine şehidin babaevi ile evin bulunduğu sokağa  Türk bayrağı asıldı. 

Songül Demirci'yle geçen yıl dünyaevine giren şehidin, bir kız  kardeşinin bulunduğu ve eşiyle Van'da ikamet ettiği öğrenildi.

Van'da şehit olan 6 askerin isimleri belli oldu

ŞEHİT SARIGÜL EMEKLİ OLACAKTI
2 çocuk babası 43 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Murat Sarıgül’ün şehit olduğu haberi İlçe Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Zafer Bayram ve Emniyet Müdürü Erdem Yaban tarafından aileye bildirildi. Şehadet haberini alan yakınları Sarıgül’ün Selçuklu Mahallesindeki Şehit Erdoğan Gökbulak Caddesindeki baba evine akın ederken, geçici görevle Van Çaldıran ilçesinde Jandarma Trafik görevlisi olan Şehit Sarıgül’ün emekliliğine kısa bir süre kaldığı, tayininin de İzmir’e çıktığı belirtildi.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sarıgül için yarın memleketi Ahlat’ta düzenlenecek cenaze töreninin ardından toprağa verileceği belirtildi.

Van'da şehit olan 6 askerin isimleri belli oldu

ŞEHİDİN ABLASI AĞITLAR YAKTI
Şehit Jandarma Astsubay İbrahim Tıraş'ın (25) babaevine acı haber ulaştı. Şehit Tıraş'ın Gaziantep'in Nurdağı ilçesine bağlı Yavuz Selim Mahallesi'ndeki babaevine giden Nurdağı Kaymakam Vekili ve İslahiye Kaymakamı Ramazan Yıldırım, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Vahit Sağdıç, Belediye Başkanı  Mehmet Yıldırır, Emniyet Müdürü Hacı Mustafa Arslan ve askeri yetkililer, sağlık  ekipleri eşliğinde, acı haberi baba Abdulmutallip ile annesi Elif Tıraş'a verdi.

Oğlunun şehit haberini alan baba Abdulmutallip, anne Elif Tıraş ile  kardeşleri gözyaşlarına boğuldu. Fenalaşan anne ve kardeşlere sağlık ekipleri  müdahale etti. Şehidin ablası Yüksel, gözyaşları içerisinde oğluna bakarak, "Dayın gitti, kardeşim gitti, dayının intikamını al." diye ağıt yaktı.

Şehit haberinin duyulmasının ardından, babaevine Türk bayrağı asıldı.

Şehidin 5 gün önce atamasının Kahramanmaraş'a çıktığı, eşi İpek  Tıraş'ın ise 5 aylık hamile olduğu öğrenildi.

Van'da şehit olan 6 askerin isimleri belli oldu

ŞEHİT KAYKUSUZ ALTI AY ÖNCE EVLENMİŞTİ
Şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ferdullah Kaykusuz'un (24)  Samsun'un Ayvalık ilçesindeki babaevinde yas var. 

Kaykusuz'un şehadet haberi, Ayvacık ilçesi Terice Mahallesi'nde  yaşayan eşi Mafiye, baba Avni ve anne Hatun Kaykusuz'a, Ayvacık Kaymakamı Can  Kazım Kuruca ile askeri yetkililer tarafından verildi.

Acı haberin ardından şehidin baba ocağı ve çevredeki evlerin pencere  ve balkonlarına, Türk bayrakları asıldı.

Şehit Kaykusuz'un altı ay önce Mafiye Kaykusuz ile dünya evine girdiği  ve düğün sonrası ilk görev yeri olan Van'a gittiği öğrenildi. Şehidin, eşi Mafiye  Kaykusuz'u Van'a götürmeyerek ailesinin yanında bıraktığı belirtildi.

Van'da şehit olan 6 askerin isimleri belli oldu

15 GÜN ÖNCE NİKAH KIYDI
Şehit Jandarma Uzman Çavuş Emre Türkmen'in (27),  Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesindeki babaevinde yas var. Türkmen'in şehadet haberi, Savat Mahallesi'ndeki Çayırbağ Çiftliği'nde  yaşayan baba Emin ve anne Zöhre Türkmen'e Hacıbektaş Kaymakamı Ahmet İhsan Çiğil  ile askeri yetkililer tarafından verildi.

Acı haberin ardından baba ocağına ve çevredeki evlerin balkonlarına  Türk bayrakları asıldı. 

Şehidin eşi Hacer Tükmen'e (26) acı haber Kırşehir'in Mucur ilçesine  bağlı Kurugöl köyündeki baba evinde askeri yetkililer tarafından verildi.  Hacer Türkmen, daha sonra sağlık ekiplerinin nezaretinde şehidin baba  ocağına götürüldü.

Şehit Uzman Çavuş Türkmen'in 9 ay önce göreve başladığı, 15 gün önce  nikah kıydığı ve temmuz ayında düğün yapacağı öğrenildi.

Van'da şehit olan 6 askerin isimleri belli oldu