İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte 15 Ocak tarihinde düzenlenen ve 1 polis memurunun şehit olduğu, terör örgütü PKK'nın sözde bölge sorumlusu Cemal Oğuz'un da aralarında 7 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyona ilişkin haklarında yakalama kararı bulunan şüphelilere yönelik çalışma yaptı.

HDP'Lİ VEKİLİN YEĞENİ DE ARALARINDA
Bazı adreslere düzenlenen operasyonda, Siirt Üniversitesi'nde eğitim gören HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul'un yeğeni Candeniz Yavavlı (22), Siirt Üniversitesi Öğrenci Konsey Temsilcisi Aziz Baday (28) ve üniversite öğrencileri A.Ö (23), N.K (20) ile H.G (21) gözaltına alındı.

Ulus ve Sakarya mahallelerinde, üniversite öğrencisi olarak kendileri için kiraladıkları evleri saldırı hazırlığındaki teröristlere kullandırmakla suçlanan zanlılar, emniyetteki işlemleri ardından savcılığa çıkarıldı.

2 KİŞİ TUTUKLANDI
Savcılıktaki ifade işlemlerinin ardından 'Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık ile Örgüt üyeliği' suçundan nöbetçi mahkemeye sevk edilen Yavavlı ve Baday tutuklanırken, A.Ö, N.K ile H.G tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.