Başbakan Binali Yıldırım, olağanüstü kongrede yarı yarıya yenilenen yeni MKYK'nın ilk toplantısını 23 Mayıs Pazartesi günü yaptı. Yıldırım; yaklaşık 4 saat süren toplantıda, partinin yeni yönetimi ve yeni hükümetin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la ilişkisi konusunda net bir çerçeve çizdi.

"CUMHURBAŞKANI BU KADRONUN VE HAREKETİN LİDERİDİR"
Başbakan Yıldırım, "Cumhurbaşkanı bu kadronun ve hareketin lideridir. Bu konuda bir tartışma yok. Biz de onun ekibiyiz. Tüm çalışmalar ve süreçler Cumhurbaşkanı ile istişare edilerek, uyum içinde yürütülecek" şeklinde konuştu.

"4 ANA HEDEFİMİZ VAR"
Hürriyet'in haberine göre; partisinin kongresine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Başbakan, “Bu kongreyle birlik ve bütünlüğümüz pekişti. Önümüzdeki süreçte 4 ana hedefimiz var. Bunları, anayasa ve başkanlık sistemi, terörle mücadele, paralelle mücadele ve ekonominin yeniden canlandırılması olarak belirledik. Her konuşmamda da bunu dile getiriyorum. Yeni anayasa konusunda kurulan ekip çalışmaya devam ediyor. Önümüzdeki MKYK toplantısında yeni anayasa ve başkanlık sistemini konuşalım” dedi.