Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri terör örgütü PKK'nın talimatları doğrultusunda eylem yapıp, sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı ve kamu kurumlarına hakaret edip, suçlamalar yönelten kişilere yönelik çalışma başlattı. Yapılan araştırmada kentteki kamu kurumları ile özel kurumlarda memur, öğretmen olarak görev yapan kişiler ile üniversite öğrencilerinin de bulunduğu kişilerin PKK'nın stratejisine uygun olarak 'öz yönetim' ve 'öz savunma' adıyla yapılan silahlı, bombalı, barikatlara destek veren 20 şüpheliyi saptayan polis, savcılık kararıyla bu kişilerin adreslerine eş zamanlı operasyon yaptı.
Yapılan operasyonlarda aralarında DBP İl Eş Başkanı Demet P.'nin de bulunduğu 17 kişi gözaltına alındı. 3 kişiye ulaşılamayan operasyonda gözaltına alınan şüphelilerin evlerinde yapılan aramada; 2 ruhsatsız av tüfeği, 44 av tüfeği fişeği, 1 bilye atar tabanca, 25 kurusıkı tabanca fişeği, çok sayıda PKK terör örgütü içerikli kitap, dergi, fotoğraf, bez parçaları örgütsel dokümanlar ile laptop bilgisayar, harici harddisk, flash bellek, hafıza kartı, cep telefonu ve sim karta da el konuldu.
Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde yapılan sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edilen 17 şüpheli, tutuklanarak cezaevine konuldu.