Sabah saatlerinde Beyazıt, Vezneciler'de düzenlenen terör saldırısında şehit olan 7 polisten 6'sının kimliği belli oldu. Çevik Kuvvet, Emrah Pekdoğan, Gökhan Topçu, Duha Peker, Ramazan Kırboğa, Kadir Cihan Karagözlü ve Yaşar Özlem isimli polislerin saldırıda şehit olduğunu açıkladı.

6 POLİSİN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Çevik Kuvvet, şehit düşen polislerin isimlerini açıkladı. Saldırıda şehit olan 6 polisin kimliği şöyle:

1- Emrah Pekdoğan
2- Gökhan Topçu
3- Duha Peker
4- Ramazan Kırboğa
5- Kadir Cihan Karagözlü
6- Yaşar ÖzlemSALDIRIDA ÖLENLERİN YAKINLARI ADLİ TIP ÖNÜNDE

Beyazıt Vezneciler'deki terör saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları, cenazelerin kaldırıldığı Adli Tıp Kurumu'na geliyor.

Acılı ailelerin gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

İKİ YARALI TABURCU EDİLDİ

Vezneciler'deki terör saldırısında yaralananlardan Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan 6 yaralıdan 2'si taburcu edildi.

Hastaneden yapılan açıklamaya göre, olay sırasında yüz bölgesine isabet eden şarapnel parçası nedeniyle yaralanan 28 yaşındaki polis memuru Mehmet K. müşahede altına alındı.Saldırıda yaralanan Mehmet Emin G. (44), Şaban K. (47) ile Yasin G.'nin (33) hayati tehlikeleri bulunmazken, tedavileri tamamlanan Sedat K. (36) ve Beşir Y. (33) isimli vatandaşlar taburcu edildi.

Açıklamada, "Vatanımızı, milletimizi, insanlarımızı ve güvenlik güçlerimizi hedef alan tüm terör örgütlerini ve gerçekleştirdikleri kanlı eylemlerini kınıyoruz." ifadelerine yer verildi.

YARALILARIN FARKLI HASTANELERDE TEDAVİLERİ SÜRÜYOR

Öte yandan, alınan bilgiye göre, olayda yaralananlardan 2'si polis 6 kişinin İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde, 7'si polis, 9 yaralının Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, 2'si polis 4 yaralının da İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde tedavileri devam ediyor.

Ayrıca, 4 yaralının tedavisi İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sürüyor.

Bu arada, olay yerinde hayatını kaybedenlerin cenazeleri de Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

7 ŞEHİT, 5 VATANDAŞ HAYATINI KAYBETTİ

Vezneciler'de bu sabah düzenlenen terör saldırısında 7 polis şehit oldu, 5 kişi hayatını kaybetti. Ayrıca 2'si ağır 35 kişi de yaralandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu'nun da aralarında bulunduğu 7 savcı olay yerinde inceleme yapıyor.