Tunceli'nin Ovacık İlçesi girişindeki Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan adliye lojmanları önünde teröristler bugün saat 13.30 sıralarında bomba yüklü aracı infilak ettirdi. Patlamada ilk bilgilere göre, lojmanların önündeki zırhlı polis noktasında bulunan 2 polis, adliye lojmanlarında bir savcının eşi ile çevre binalar ve yoldan geçen 6 sivil vatandaş olmak üzere toplam 9 kişi yaralandı.

BÖLGEYE ÇOK SAYIDA AMBULANS SEVK EDİLDİ, ÇEVREDE BÜYÜK HASAR MEYDANA GELDİ

Patlamayla birlikte bölgeye Ovacık ve Tunceli'den çok sayıda ambulans ile sağlık ekipleri sevk edildi. Patlamanın etkisiyle çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken, lojmanlar ile çevre binalar ve araçlarda büyük hasar meydana geldi. Bomba yüklü araç patlamanın şiddetiyle parçalanarak etrafa dağıldı.YARALILARDAN 3'ÜNÜN DURUMU AĞIR

Yaralılar, ambulanslarla Ovacık Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralılardan 3'ünün durumunun ağır olduğu öğrenildi.CADDE TRAFİĞE KAPATILDI, BÖLGEDE GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Güvenlik güçleri, saldırının ardından Cumhuriyet Caddesi'ni trafiğe kapatarak, bölgede geniş çaplı çalışma başlattı. Bu sırada ilçede geniş güvenlik önlemleri de alındı.

POLİS, SIK SIK HAVAYA ATEŞ AÇTI

Bu arada polis ikinci bir saldırı ihtimaline karşı olay yerinden vatandaşları uzaklaştırmak için sık sık havaya ateş açtı.