AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik, AK Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi. Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım'ın onayı ile AK Parti Dış İlişkiler Başkanı Mehdi Eker tarafından AK Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi.

GÖÇ KOMİSYONU BAŞKAN YARDIMCILIĞI YAPMIŞTI

TBMM Dışişleri Komisyonu Sözcülüğü ile Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Asamblesi Türk Grubu Başkan Vekili seçilen Çelik, ardından Türkiye'yi ve tüm dünya ülkelerini derinden etkileyen sığınmacı sorununa çözümler üretmek için kurulan Uluslararası AGİTPA örgütünün Göç Komisyonu Başkan Yardımcılığı'na seçilmişti.

SENA NUR ÇELİK'İN CV'Sİ PARLAK

Sena Nur Çelik 1986 yılında doğdu. Antalya – Alanyalı'dır. Üsküdar Amerikan Lisesi'nden mezun oldu. Lisans eğitimini İngiltere'de Warwick Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde başarı derecesiyle tamamladı. Ardından, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin denklik programından mezun oldu. London School of Economics'te Uluslararası Ticaret Hukuku alanında yüksek lisans yaptı. Uluslararası İnsan Hakları Hukuku, Avrupa Birliği Hukuku, Tahkim ve Sermaye Piyasaları konularına ilişkin çalışmalar yaparak, yüksek lisansını başarı derecesi ile tamamladı.

Warwick Üniversitesi'nde uluslararası öğrenci temsilcisi ve London School of Economics'de Türk öğrenci grubu yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. Lisans eğitimi sırasında, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve çeşitli hukuk bürolarında staj yaptı.

2011 yılından itibaren uluslararası bir hukuk firmasında, Türkiye'de ve yurtdışında, büyük altyapı projeleri, şirket birleşme ve devralma ile stratejik ortaklık ve yeniden yapılandırma projeleri gibi ticari ve finansal işlemlerde önde gelen yabancı ve yerel yatırımcılara avukatlık ve danışmanlık hizmeti verdi.

Çok iyi derecede İngilizce biliyor.