Bakanlar Kurulu, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen toplantı 5 saat 40 dakika sürdü.
Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, ele alınan konuların başında iç ve dış güvenlik tehditlerinin bulunduğunu kaydetti. Kurtulmuş, “teröre destek veren belediyeler” konusunun sorulması üzerine şunları söyledi: “Özellikle teröre karşı bu kadar etkin bir mücadele verilirken, maalesef belediyelerinin imkanlarını, o şehirlerde çukurların kazılmasına tahsis eden, oradaki terörist gruplara maddi manevi destek sağlayan birtakım terör destekçisi belediye başkan ve meclis üyelerinin olduğu biliniyor. Konu toplantıda görüşüldü.  Bunlarla ilgili Başbakanlık bünyesinde, zaten İçişleri Bakanlığımız mülkiye müfettişleri vasıtasıyla soruşturmalar yapıyor. Ayrıca, Maliye Bakanlığı’nın bu belediyelerin bütçelerinin nasıl harcadığına ilişkin denetimler yapması mümkündür. Eğer gerekiyorsa, ilave yasal düzenlemeler gerçekleştirilir.”
Sözcü Kurtulmuş, ekonomiye ilişkin de “Bu dönemdeki ana eksenimiz, daha fazla üretim, daha fazla istihdam, daha fazla ihracattır. Bununla ilgili olarak her türlü teşvik üzerinde çalışılıyor” bilgisini de verdi.