Hükümet'in terör örgütü PKK'ya finansal ve lojistik destek veren belediyelere el koyacağını açıklamasına PKK'dan küstah bir tepki geldi. PKK'nın elebaşlarından Murat Karayılan, el konulan belediyelere atanacak yöneticileri tehdit etti.

KARAYILAN TEHDİT ETTİ: KİMİ BELEDİYE BAŞKANI YAPARLARSA...

İşte Karayılan'ın açıklamasının ilgili kısmı:

"Eğer onlar belediyelere el koyarsa, yerine kimi belediye başkanı yaparsa, onu hedefleriz. Bunu açıkça söylüyorum. Yani onlar artık savaşı genişletmek istiyorlar ve bunu bize dayatıyorlar. Tabii ki biz de gereken cevabı veririz."

ERDOĞAN HAKKINDA KÜSTAH İFADELER

Türkiye'nin Kürt düşmanlığı yaptığını iddia eden Karayılan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye hakkında da küstah ifadeler kullanarak "Erdoğan, yeni dönemin Saddam'ıdır. Kimse doğru yoldan şaşmamalıdır. Özellikle de AK Parti içinde yer alanlar. Onları da uyarmak istiyorum. Bundan sonra AK Parti'nin içinde yer almak, Kürdistan üzerindeki katliam ve soykırıma katılmaktır. Kendine 'Kürdüm' diyen herkesin AKP'den çıkması gerekmektedir. Kürdistan'da AKP'li olmak suçtur. Çünkü AKP bu şehirleri yıktı, köyleri yıktı; Kürdistan'da katliam yürüttü. Her gün her gün halkımıza savaş ilan ediyor" dedi.

"DEVLETTEN PARAYI ALIP TERÖR ÖRGÜTÜNE AKTARACAKSINIZ YEMEZLER" DEMİŞTİ

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, grup toplantısında PKK'ya yardım ettiği belirtilen belediyelere sert tepki göstermiş "Devletten parayı alacaksınız, terör örgütüne aktaracaksınız. Yemezler. Kaynakları millet için kullanmayan yerel yöneticilerden bunun hesabını soracağız, burunlarından fitil fitil getireceğiz." demişti.