Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İstanbul İl Başkanlığının Yenikapı'daki iftar programında konuştu.

Başbakan'ın konuşmasından satır başları:

Dünya tek devlet olsaydı kuşkusuz İstanbul başkent olurdu. İstanbul çok güzel bir şehirdir. İstanbul'u ihya etmek, sorunlarını çözmek yetmiyor. İstanbul'da elde edilen başarı Türkiye'nin makul talihini değiştirmek için de bir vesile oldu. Türkiye'nin de AK Parti'nin de özeti İstanbul'dur. AK Parti eliyle başta İstanbul olmak üzere Türkiye'mize çok güzel hizmetler yaptık. Liderimiz Cumhurbaşkanımız ile birlikte çalıştık.

Türkiye'nin de AK Parti'nin de özeti İstanbul'dur. AK Parti eliyle başta İstanbul olmak üzere Türkiye'mize çok güzel hizmetler yaptık. Liderimiz Cumhurbaşkanımız ile birlikte çalıştık.

Otuz üç gün oldu görevdeyim. Bu süre içerisinde yurdun her köşesine gittim, özellikle de Doğu ve Güneydoğuda vatandaşlarımızla hasbihal etme, onlarla iftar sofrasında bulunma fırsatı oldu. Gördüm ki bir kez daha, Türk milleti büyük millet, Türkiye büyük bir ülke. Çünkü Güneydoğuda yaşayan vatandaşlarımız asla ve asla terörün oyununa gelmemekte kararlı. Devletiyle, milletiyle beraber, tasada ve sevinçte beraber olmayı kabul etmiş ve bu yönde hiçbir tereddüdü yok. Bunu çok iyi şekilde gördük.

 İSTİKRARI KALICI HALE GETİRMENİN TEK BİR YOLU KALDI

14 yıl boyunca hem çalıştık, hem vesayetle mücadele ettik. Önümüze çıkan engelleri birer birer ortadan kaldırarak bu günlere geldik. Çok şey başardık ama işimiz bitmiş değil. Şimdi artık Türkiye'de güven ve istikrarı kalıcı hale getirmenin tek bir yolu kaldı, Başkanlık sistemi ve yeni anayasa. Yolları biz yaptık, köprüleri biz yaptık, gönüllere yollar yaptık, inşallah milletimizle birlikte Türkiye'nin başkanlık yolunu da birlikte açacağız.