Diyarbakır'daki saldırıdan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor...Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Diyarbakır Valiliği, Dicle'de meydana gelen patlamada 1'i ağır 2 polis ile 6'sı vatandaş toplam 8 kişinin yaralandığını açıkladı. Yaralı polislerden biri kurtarılamayarak şehit oldu. Patlamanın şiddetiyle yol ile çevredeki ev ve iş yerlerinde hasar oluştu.

1 POLİS ŞEHİT OLDU

27 Mayıs Mahallesi Ergani Caddesi Afet Küme Evleri mevkisinde polis aracının geçişi sırasında teröristlerce bomba yüklü araçla saldırı gerçekleştirildi. Patlamada ilk belirlemelere göre biri ağır 2 polis ile 6 sivil yaralandı. Saldırıda yaralanan 2 polis memuru helikopterle Diyarbakır Asker Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı. Burada durumu ağır olan polis memuru doktorların yaptığı tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Saldırıda yaralanan 1 polis ile 6 sivilin tedavileri sürüyor.

Patlamanın şiddetiyle yol ile çevredeki ev ve iş yerlerinde hasar oluştu.

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA

Diyarbakır Valiliği, patlamayla ilgili şu açıklamayı yaptı: "İlimiz Dicle İlçesi, Ergani Caddesi, hastane civarında bir patlama meydana gelmiştir. Olayda ilk belirlemelere göre 1'i ağır olmak üzere 2 polis memurumuz ve 6 vatandaşımız yaralanmıştır. Yaralılar, hastaneye kaldırılarak tedavilerine başlanmıştır. Olayla ilgili başlatılan soruşturma çok yönlü olarak devam etmektedir."