Yazar Abdülkadir Selvi, İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde yapılan canlı bomba saldırısı ile ilgili başkent kulislerinde dolaşan ilk bilgileri yazdı. Saldırıyı 7 teröristin gerçekleştirdiği ihtimali üzerinde durulduğunu belirten Selvi, öne çıkan ismin ise DAEŞ olduğunu belirtti.

Patlamayla ilgili kendisine gelen ilk bilgileri kaleme alan yazar "Teröristlerin 7 kişi olduğu tahmin ediliyor. Bu yazı yazıldığı sırada diğer dördünün yakalanması için operasyonlar sürüyordu." dedi.

Selvi, Ankara'ya ilk haberin Beştepe'de yasama, yürütme ve yargı mensuplarına verilen iftarın ardından geldiğini belirtti.

"Atatürk havalimanına yapılan saldırı Ankara'da tam bir şok etkisi yaptı" ifadelerini kullanan Abdülakdir Selvi, Ankara'ya gelen ilk bilgileri şöyle paylaştı;

ÜZERİNDE MONT BULUNAN BİR ŞAHIS DİKKAT ÇEKTİ

"Üzerinde mont bulunan bir şahıs sivil şahısların dikkatini çekiyor. İstanbul sıcağında üzerinde montla dolaşan şahsı polisler izlemeye başlıyor. Bu şahıs iki arkadaşının yanına gidince, takip edildiklerini fark ediyorlar. Bu sırada kalaşnikof tüfekle polisleri tarayıp, sivillerin arasına karışıyorlar.

DIŞ HATLAR GELİŞİN ÖNÜNDE KENDİNİ PATLATTI

İlk canlı bomba dış hatlar gelişin önünde kendini patlatıyor. En büyük can kaybı ve yaralılar burada yaşanıyor. Polislerin karşılık vermesi üzerine teröristler Dış hatlar Geliş kapısından içeriye doğru koşuyor. Görüntülerde tam X-Ray cihazının olduğu yerde canlı bomba pimi çekerek kendini patlatıyor.

SİLAHLARLA TARAMAYA BAŞLIYORLAR

Görüntülerde orada büyük bir alev topu ve patlamanın şiddetiyle yaralanan ve etrafa savrulan insanlar gözüküyor. Orası çok kalabalık olduğu için patlamanın etkisi büyük oluyor. Alevler dış hatlar salonunun içine doğru yayılıyor. Teröristler bu arada silahla taramaya başlıyor.

TERÖRİSTLERİN 7 KİŞİ OLDUĞU TAHMİN EDİLİYOR

Bir terörist çatışmada vurularak öldürülüyor. Bir canlı bomba kendini patlatıyor. Biri de sağ olarak ele geçiriliyor. Teröristlerin 7 kişi olduğu tahmin ediliyor. Bu yazı yazıldığı sırada diğer dördünün yakalanması için operasyonlar sürüyordu."

DAEŞ'İN İSMİ ÖN PLANA ÇIKIYOR

Selvi, saldırı ile ilgili ise DAEŞ'in isminin ön plana çıktığını belirtti.