Bingöl'ün Genç ilçesi ile Diyarbakır'ın Lice ilçesi arasındaki Sağgözü köyü kırsalında dün akşam saatlerinde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit düşen 26 yaşındaki 2 çocuk babası uzman çavuş Behçet Avcı'nın naaşı baba ocağı Batman'ın Kozluk İlçesine bağlı Alıçlı Köyünde son yolculuğuna uğurlandı.

Memleketinde düzenlenen cenaze törenine Batman Valisi Ahmet Deniz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Hüseyin Topuz, askeri erkan, kurum müdürleri, hakimler, savcılar, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YAKINLARI TÜRK BAYRAĞINA SARILI TABUTA SARILARAK KÜRTÇE AĞITLAR YAKTI

Alıçlı Köyündeki baba evine getirilen Avcı'nın naaşı helallik alınmasının ardından köy taziye evine getirildi. Burada taziyeleri kabul eden şehidin Babası Mehmet Hadi Avcı ve yakınları, Avcı'nın Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak Kürtçe ağıtlar yaktı. Ayakta durmakta güçlük çeken şehidin yakınlarını protokol üyeleri teskin etmeye çalıştı.Törende konuşan Batman İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Hüseyin Topuz, "Vatan topraklarını karış karış kanlarıyla sulayan şehitlerimiz aslında aramızdan hiç ayrılmadılar. Onlar daima milletimizin kalbinde yaşayacak, hatıraları ve ruhları her an bizlerle beraber olacaktır." dedi.BİNLERCE KİŞİ MEZARLIĞA KADAR YÜRÜDÜ

Daha sonra Batman İl Müftüsü Turgut Erhan'ın dua etmesinin ardından, binlerce kişi mezarlığa kadar yürüdü. Avcı'nın cenazesi, Alıçlı Köy Mezarlığı'nda gözyaşları arasında toprağa verildi.Şehidin amcası Cengiz Avcı, şehidin 4 yaşındaki oğlu Umeyr'i cenaze tören alanına getirdi. Amca Avcı, şehitle en son 1 gün önce konuştuğunu ifade ederek yaşanan durumun kendilerini üzüntüye boğduğunu kaydetti.