Valilikten yapılan açıklamada, Bitlis Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince, terör örgütü PKK'nın faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik çalışma yürütüldüğü belirtildi.

Bu kapsamda, 28 Haziran'da düzenlenen operasyonda kentte "terör örgütüne eleman temin ettikleri", "malzeme aktarımı yaptıkları", "milis ve iş birlikçi faaliyetlerde bulundukları" iddiasıyla 5 kişinin gözaltına alındığının kaydedildiği açıklamada, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerin tutuklandığı ifade edildi.

Açıklamada, halkın da desteğini arkasına alan güvenlik güçlerinin, terör örgütleri ve bu örgütlerin gerçekleştirdiği eylemlere karşı mücadelesinin kararlıkla devam edeceği vurgulandı.

Muğla'da 1 gözaltı

Milas'ta terör örgütü PKK üyesi olduğu iddiasıyla aranan bir kişi yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK'nın eylemlerine katıldığı iddiasıyla yargılandığı mahkemece aranan M.A. (17), iddiaya göre çalışmak üzere geldiği Bodrum'dan dönmek için otobüse bindi. Milas'ın Danışment mevkisinde Milas Jandarma Komutanlığı ekiplerince yakalanan zanlı, Selimiye Jandarma Karakolu'na götürüldü.

Buradaki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen zanlının, terör örgütünün Nusaybin'deki hendek kazma, barikat kurma gibi eylemlerinde bulunduğu öğrenildi.