Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde dün gece yarısı PKK'lıların Emniyet Amirliği, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Özel Harekat Şubesi'ne otomatik silahlarla saldırı düzenlemesi ve Astsubay İsmail Demir'i şehit etmesinden sonra ilçe merkezinde saat 01.00'den itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

AÇIKLAMA KAYMAKAMLIKTAN GELDİ

Beytüşşebap Kaymakamlığı'ndan sokağa çıkma yasağına ilişkin şu açıklama yapıldı:

"Bölücü terör örgütü mensuplarının yakalanması huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının tasarrufa müteallik emniyetin kamu huzurunun sağlanması amacıyla Kaymakamlığımızca 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunun 32/Ç maddesi gereğince 03/07/2016 günü saat 01: 00 dan itibaren geçerli olmak üzere Beytüşşebap İlçe Merkezimizde ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağının uygulanmasına karar verilmiştir."

DİYARBAKIR LİCE'DE 1 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ, 2 TERÖRİST YAKALANDI

Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki operasyonda 1 terörist etkisiz hale getirildi, 2 terörist sağ yakalandı.

11 SIĞINAK ORTAYA ÇIKARILDI

Valilikten yapılan açıklamada, Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı'nın sevk ve idaresinde, Lice ve civar bölgelerde terör örgütü PKK ve finans kaynağı uyuşturucuya yönelik icra edilen "Bayrak-14 Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Özel Birlik Operasyonu" kapsamında, Seyrek, Sivrice ve Bayırlı köyü kırsalında arazi arama ve taraması esnasında 11 sığınağın ortaya çıkarıldığı belirtildi.

ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Sığınaklarda, tuzaklanmış el yapımı patlayıcı, 27 patlayıcı düzeneği, 37 tüp, 4 akü, 116 pil ve pil bloğu, 10 şarjör, 240 fişek, 2 telsiz, 6 batarya, biri silah üstü gece görüşlü olmak üzere 2 dürbün, 17 terörist kıyafeti, havadan görüntüleri engellemek için kullanılan şemsiye, güneş paneli, çeşitli ebatlarda çadır, sığınak yapımında kullanılan malzemeler, muhtelif giyim ve tıbbi malzemeler ele bulunduğu bildirildi.

Arazi aramalarında sıcak temas sağlanan teröristlerden 1'i etkisiz hale getirildi, 2 terörist sağ yakalandı. Etkisiz hale getirilen teröristin üzerinde 1 uzun namlulu silah, 5 şarjör, 1 el bombası ele geçirildi.