Şanlıurfa'da 3 polisi şehit ettikten sonra polisle girdiği çatışmada ölen emekli uzman çavuşun oğlu Hüseyin Doğukan E., memleketi Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde toprağa verildi. Cami cemaati cenaze namazının camide kılınmasını istemeyince, E.'nin cenazesi mezarlıktaki bir duvarın üzerinde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

BABASININ SİLAHI İLE POLİSLERE SALDIRDI, 3'ÜNÜ ŞEHİT ETTİ

Şanlıurfa'da dün meydana gelen olayda, annesi ile birlikte şehirler arası otobüs terminalinde meydana gelen olayda, üst aramasına karşı çıkan emekli uzman çavuşun oğlu 17 yaşındaki Hüseyin Doğukan E., babasının silahı ile polislere saldırmış ve 3 polisi şehit etmişti. Olayın ardından kaçan E., polisler ile girdiği çatışmada 3 polisi yaraladıktan sonra öldürülmüştü. Karayolu ile memleketi Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesine getirilen Doğukan E.'nin cenazesi, burada toprağa verildi.

SİVİL BİR ARAÇLA CAMİYE GÖTÜRÜLMEK İSTENDİ, CEMAAT KABUL ETMEDİ

Sivil bir araçla camiye götürülmek istenen E.'nin cenazesine, cami cemaati tepki gösterince, cenaze camiye alınmadan doğrudan mezarlığa götürüldü. Cenazenin, mezarlık görevlilerinin kazma ve kürekleri götürmesinden dolayı araç içerisinde bekletildiği de öğrenildi. Öğle namazına müteakip, mezarlıkta, mahalle imamının önderliğinde kılınan E.'nin cenazesi, battaniye içinde toprağa verildi.

Hüseyin Doğukan Erdoğan, 3 polisi şehit etmişti.