Fransa'nın milli bayram günü 14 Temmuz'da Türkiye'deki kutlama resepsiyonlarını güvenlik gerekçesiyle iptal etmesinin ardından İstanbul'daki yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekti. Konsolosluk binasının bulunduğu İstiklal Caddesi'nde kamuflajlı ve silahlı özel harekat polislerinin görülmesinin ardından Marmaray'da bugün istasyon girişlerinde tüm yolcuların üstleri ve çantaları arandı.

MARMARAY'DA TÜM YOLCULAR ARANIYOR

İstanbul'da güvenlik önlemleri arttırıldı. Marmaray'da istasyon girişlerinde tüm yolcular aramadan geçirildi. Yolcuların üstleri aranırken, çantaları da açılarak kontrol edildi.İSTİKLAL'DE ÖZEL HAREKAT POLİSLERİ

Dün, Fransa, Ankara'daki büyükelçilik ve İstanbul'daki başkonsolosluğun ikinci bir duyuruya kadar kapatıldığını açıklamasının ardından ardından İstiklal Caddesi'nde silahlı ve kamuflajlı özel harekat polislerinin devriye gezmesi dikkat çekmişti.Söz konusu özel harekat polislerinin bazı metrobüs duraklarında da bulunduğu belirtildi.İstiklal Caddesi'ndeki güvenlik görevlileri sosyal medyada da günün konusu oldu.

TAKSİM'DE HAREKETLİ DAKİKALAR

Taksim Metrosu Gezi Parkı girişinin bulunduğu bölgede çöp bidonu üzerindeki kadın çantası polisi alarma geçirdi. Patlatılan çantadan battaniye çıktı. Metronun Gezi Parkı girişi tekrar açıldı.