Anasayfa > GÜNDEM > SBS'deki hata düzeltildi, 2013 MEB SBS yeni sonuçları öğren

SBS'deki hata düzeltildi, 2013 MEB SBS yeni sonuçları öğren

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) geceyarısı süpriziyle açıkladığı SBS sonuçlarında Fransızca ve Almanca testini yanıtlayan 718 öğrencinin sonuçlarının hatalı olduğunu açıkladı.

SBS'deki hata düzeltildi, 2013 MEB SBS yeni sonuçları öğren

Milli Eğitim Bakanlığı, SBS yabancı dil testlerinde 718 adayın puanın hatalı hesaplanmasına neden olan hata nedeniyle özür diledi. Yeniden hesaplanan puanlar, saat 17.00 itibariyle yayınlandı. Yaklaşık 1 milyon adayın girdiği SBS'de yabancı dil testlerinde yanlış hesaplama yapıldığı iddiası üzerine Milli Eğitim Bakanlığı alarma geçti. Milli eğitim Bakanlığı'ndan yapılan ilk açıklamada 718 adayın puanlarının hesaplanmasında yanlışlık olduğu bilgisi aktarıldı. İşte Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklaması, '12 Temmuz 2013 tarihinde açıklanan Seviye Belirleme Sınavı sonuçları ile ilgili olarak yapılan inceleme neticesinde sınavda Almanca ve Fransızca testlerini yanıtlayan 718 adayın puanlarının hesaplanmasında, farklı bir cevap anahtarı ile değerlendirmekten kaynaklanan yanlışlık olduğu görülmüştür.12 Temmuz gecesi saat 00.00 itibariyle ilan edilen sonuçlardaki yanlışlık fark edilir edilmez sınav sonuçlarında hata olan bu öğrencilerimizin sınav kâğıtları doğru cevap anahtarı ile birkaç saat içinde yeniden değerlendirilerek hesaplanmıştır.
Yeniden hesaplanan bu sonuçlar 12 Temmuz 2013 günü saat 17.00 itibariyle yayınlanmıştır. Bu vesile ile herhangi bir adayın mağduriyet yaşamaması için gerekli bütün tedbirler alınmıştır. Yeni sonuçlar neticesinde hiçbir öğrencimizin herhangi bir mağduriyeti söz konusu değildir.
Yapılan bu yanlışlık nedeniyle bütün öğrenci, veli ve ilgili herkesten Bakanlık olarak özür dileriz. 
Konu ile ilgili olarak her ne gerekçeyle olursa olsun ihmali ya da kusuru bulunan bütün yetkililer hakkında gerekli inceleme ve araştırma başlatılmıştır."

SONUCUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Etiketler: sbs, sbs hata, sbsdeki hata, sbs yeni sonuçlar, sbs son, SBS 718 hata, 2013 MEB SBS sonuçları, 2013 MEB SBS sonuçları tıkla öğren, MEB SBS sınavı sonuçları, SBS 2013 Sonuçları, sbs sonuçları, sbs 2013, sbs sınav sonuçları, sbs sınavı, SBS şampiyonları, SBS birincileri,