Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde dün meydana gelen tren kazasında 24 vatandaşımız hayatını kaybetti, 124 vatandaşımız ise yaranlandı. Bu üzücü olayın sebebi, yetkililer tarafından derin bir şekilde soruşturuluyor.

ULAŞTIRMA BAKANLIĞININ AÇIKLAMASI

Dün, Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Aşırı yağışlar nedeniyle menfez ile ray arasındaki toprağın boşalması dolayısıyla meydana geldiği tespit edildi" denilmişti.

Tren kazasında ölenlerin isimlerii belli oldu mu? | Çorlu tren kazası ölü, yaralı kimlikleri Tren kazasında ölenlerin isimlerii belli oldu mu? | Çorlu tren kazası ölü, yaralı kimlikleri Çorlu tren kazası ölenlerin isimleri ve yaralıların kimlikleri açıklandı mı? Çorlu tren kazasında son durum nedir? Ölenlerin kimlikleri ve yaralıların durumu merak ediliyor. Tekirdağ'daki kazada son durum...

MAKİNİSTLER GÖZALTINA ALINDI

Devamı süren soruşturmada yeni bir gelişme daha yaşandı. Buna göre treni kullanan 2 makinist gözaltına alındı. Makinistlerin ifadeleri ortaya çıktı.

"FRENE BASTIK"

Gözaltındaki makinisitlerin ifadelerinde, "Sarsıntıyı hissettik ve frene bastık. 5 vagon sarsıntının etkisiyle raydan çıktı. Raylar bir miktar suyla kaplıydı. Lokomotif menfeze gşrşnce tren sarsıldı." dedi.

Makinistler ifadelerini verdikten sonra jandarmadan ayrıldı.