Grup Tillo Kurucusu ve Assolisti Mustafa Kadaş, A Milli Futbol Takımı için hazırladıkları yeni şarkıya ilişkin, "Terör olayları bir taraftan yurtdışında ülkemiz aleyhine yapılan olumsuz propagandalar bir taraftan bunları yan yan koyduğumuzda milli takımımızın başarısına hepimizin ihtiyacı var." dedi.

"Ortağız Bir Namusa" şarkısıyla ses getiren Grup Tillo, Fransa'da düzenlenen 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2016) mücadele eden A Milli Futbol Takımı için "Onur Gurur Türkiye" isimli bir şarkı seslendirdi.

Şarkının hikayesini AA muhabirine anlatan Kadaş, Türkiye'nin birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğunu günlere tanıklık ettiklerini belirterek, "Türkiye uluslararası arenada insani değerlere ve erdemlere sahip çıktığı için zor günler geçiriyor. Bunun bedelini de ödüyor. Terör olayları bir taraftan yurt dışında ülkemiz aleyhine yapılan olumsuz propagandalar bir taraftan bunları yan yan koyduğumuzda milli takımımızın başarısına hepimizin ihtiyacı var." diye konuştu.

Kadaş, Türkiye'nin şampiyonada sadece Türkiye halkını temsil etmediğine dikkati çekerek, şunları söyledi:

"Bize göre Türkiye, Ortadoğu halklarının tamamı için mücadele ediyor. Tüm galibiyetler Türkler kadar Araplar ve Kürtler için de aynı anlamları içeriyor. Milli takım zaten bizim birliğimizin rengidir ve unsurudur. Bir milli maç olduğunda Türk, Kürt, Arap herkesin bir araya geldiğini görüyoruz. Ülkenin ve coğrafyanın en ucra kahvehane köşelerinin bile dolduğunu, insanların işlerini ve güçlerini bıraktığını birlik ve beraberlik duygusunu hissettiğine hepimiz defalarca şahit olduk. Bu birliğimizi tekrar hatırlatmak adına bu şarkıyı yaptık. Türkiye sadece kendi vatandaşları için değil tüm mazlum coğrafyalar için mücadele veriyor."

"Onur Gurur Türkiye"nin sözleri

Grup Tillo'nun A Milli Futbol Takımı için hazırladığı ve EURO 2016 elemeleri ve şampiyondaki Hırvatistan maçının görüntülerinin yer aldığı "Onur Gurur Türkiye" şarkısının sözleri ise şöyle:

"Tek yürek olduk biz yine, Ay yıldızı verdik size, Nazar değmesin inşallah, Finaldeyiz biz bu sene. Onur gurur Türkiye, İnanç zafer Türkiye, Onur gurur Türkiye, İnanç zafer bizimle, Bitti denilen yerde başlar mücadele.

Siz birliğimizin rengisiniz, Sizinledir bütün gönüller, Şampiyon biziz bu sene, Dünya alem böyle bilsin, Biz alacağız kupayı, Yetmez birle iki, saydırın golleri, Şampiyonluk bekler bizi, yırtın fileleri. Sizler bizim kalbimizdesiniz, Her zaman dualarımızdasınız, Sizinle iftihar ediyoruz, Zafer hediyesi bekliyoruz. Onur gurur Türkiye, İnanç zafer Türkiye, Onur gurur Türkiye, İnanç zafer bizimle, Bitti denilen yerde başlar mücadele."