Yedi aylık hamile olan Neslişah Alkoçlar, önceki gün oyuncu eşi Engin Altan Düzyatan ve babası Ender Alkoçlar ile alışveriş turuna çıktı. Nişantaşı'ndaki çocuk mağazalarını gezip alışveriş yapan sosyetik güzel, "Türkiye'de mi, ABD'de mi doğum yapacaksınız?" sorusuna verdiği cevapla alkışları haketti.
 
TÜRKİYE'DE DOĞACAK
 
Alkoçlar, ABD'de doğum yapan bir çok ünlüye de gönderme yaparak şöyle konuştu: "Ne münasebet, biz Türk'üz çoçuğum da tabii ki vatanım da doğacak. Bizim cennet gibi bir ülkemiz var. Neden başka bir yerde doğum yapayım. Sırf doğum yaptığım ülkenin vatandaşı olacak diye ABD'de doğurmam. Ben Türk'üm ve çocuğum da benim doğduğum topraklarda dünyaya gözlerini açacak"
 
TEPKİYE RAĞMEN
 
Alkoçlar, bu sözleriyle büyük takdir toplarken, gözler ABD'de doğum yapan ünlülere döndü. Bir çok ünlü isim çocuklarını ABD'de doğurduğu için büyük tepki çekmiş fakat yine de New York ve Londra'da doğurmuştu.
 
ALKIŞLIK SÖZLER
 
Çocuğunu nerede doğuracağı sorulan Neslişah Alkoçlar, alkışlanacak bir cevap verdi. Sosyetik güzel "Çocuğumu tabii ki Türkiye'de doğuracağım. Burası benim vatanım" dedi.
 
ÇOCUKLARI ÇİFTE VATANDAŞ
 
Bir dönem Efe Önbilgin ile fırtınalı bir aşk yaşayan Deniz Akkaya, 2009 yılında kızı Ayşe'yi kucağına almıştı. Akkaya, o dönem doğumunu ABD'de de gerçekleştirdiği için minik Ayşe, çifte vatandaş olma fırsatı yakaladı.
 
Güzel oyuncu Tuba Ünsal da bir çok ünlü isim gibi çocuğunu ABD'de doğurdu. Bin dönem Murat Pilevneli ile evli olan Ünsal, 2011 yılında Los Angelas'ta özel bir hastanede kızı Sare'yi kucağına aldı.
 
Tamer, Karadağlı evliliğinden Zeyno isminde bir kızı olan Arzu Balkan da 2006 yılında Teksas'da doğum yaptı. Balkan'nın ABD'de doğurma kararı o dönem çok tartışılmıştı.


Takvim