Gaziosmanpaşa’daki Özel Avrupa Şafak Hastanesi’ne akşam 9 sularında özel minibüsü ile gelen Diva tedavi gördükten sonra uyutuldu. Hastane yönetiminden herhangi bir açıklama gelmezken, tüm personel uyarıldı. Diva’nın neden hastanede müşahede altında bulunduğu sır gibi saklandı.
 
GİDİN YOKSA YANARIZ
 
Bülent Ersoy’un hastaneye kaldırılmasının ardından haberciler hastaneye akın etti. Özel hastanenin özel odasında kalan Diva’nın durumu hakkında bilgi almak isteyen habercilere hastane personelinin “buradan gidin bizi yakarsınız” söylemleri dikkat çekti. Sıkı tedbirler alınıp kimse açıklama yapmazken, başhemşireden, “şuan için uyutuluyor. Bunun haricinde bir bilgi biz veremeyiz” açıklaması geldi. Bülent Ersoy geceyi hastanede geçirirken sağlık durumu da merak konusu oldu.
 
ANNESİ VE ŞOFÖRÜ DE AYNI HASTANEDE
 
Domuz gribi şüphesiyle Gaziosmanpaşa özel Şafak hastanesinde tedavi altına alınan ünlü sanatçı Bülent Ersoy’un ardından annesi Naciye Poyraz ve şoförü Erşan Ünal da aynı hastaneye yatırıldı. Elde edilen ilk bilgilere göre her üçünün de domuz gribine yakalandığı açıklandı.Özel Avrupa Şafak Hastane’sinin 6’ncı katındaki Enfeksiyon Hastalıkları Servisi’nde bakım altında tutulan Ersoy’un annesiyle şoförünün kan ve idrar tahlillerinden elde edilen ilk bulgular, binlerce kişinin ölümüne sebep olan domuz gribine yakalandığını ortaya çıkardı. Hastane yetkilileri, Bülent Ersoy’un hastalık seyrinin iyileşme yolunda olduğunu belirttiler. Servise ziyaretçi kabul edilmiyor.
 
Hastanenin Başhekimi Doktor Bülent Şahin:
 
Kontrol altında tutuyoruz. Gerekli tetkikleri yapıldı. Hayati bir durum söz konusu değil. Takip ve tedavi amaçlı yatırıyoruz. Tedaviye başladık ve çok iyi cevap verdi. Şu anda genel durumu çok iyi” dedi.
 
(SÖZCÜ)