Kanal D’nin sevilen dizisi Poyraz Karayel’de geçen hafta Adil Topal’ın tuzağa düşürdüğü Sefer, eşi Sema’yı kurtarmak için rehin tutulan arabayla birlikte uçuruma yuvarlanmıştı. Sefer’in veda sözleri de son sahnede yayınlanınca Sefer’i canlandıran Kanbolat Görkem Arslan‘ın Poyraz Karayel’den ayrıldığı gündeme geldi.
 
Ancak dizinin 47. bölüm fragmanında ise hayranlarını heyecanlandıran sözler geçti.Adil Topal’ın ölümle burun buruna geldiğinde “Beni öldürürseniz Sefer’i bulamazsınız” sözlerinden sonra sosyal medya Sefer ölmedi mi sorusuyla yıkıldı.
 
Poyraz Karayel 47.Bölüm Özeti:
 
Sadreddin’in komadan çıkması Umman ailesinde bir bayram havası oluşturur. Ama Sefer’den hala bir haber alınamamaktadır.  Hiçbir kuvvet Sema’yı o uçurumun başından ayırmayı başaramaz.
 
Zülfikar ise Sefer’in başına gelenleri en son öğrenen olur. Fakat en çok yıkılanlardan biridir… Poyraz Ayşegül’ün ihbarı yüzünden hapistedir. Ama hapse girmesi aslında Poyraz’ın yeni planının bir parçasıdır. Poyraz’ın planı tam tahmin ettiği gibi kusursuz biçimde işler. Poyraz bu plan sonucunda yine Adil Topal’ın karşısındadır, ama bu sefer onu elinden kaçırmaya niyeti yoktur…