Geçtiğimiz sene vefat eden Levent Kırca'nın Oya Başar'dan olan oğlu Umut Kırca ile kızı Ayşe Kırca, babalarının mirasını reddetmek için dava açtı. Kardeşlerin talebini kabul eden mahkeme, "Umut ve Ayşe Kırca'nın babalarının mirasının reddettiklerinin tespitine karar verildi" dedi.

İZMİRLİ VATANDAŞ TALİP OLDU

Magazin basınına bomba gibi düşen konuyla alakalı olarak geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan İzmirli Remzi Akdemir isimli şahıs, Levent Kırca'nın borcunu ödemek istediğini belirterek usta oyuncunun mirasına talip olduğunu belirtmişti.

OYA BAŞAR SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Çocukları Umut ve Ayşe Kırca'nın babalarına reddi miras davası açtığı yönündeki iddialarla ilgili konuşan Başar, Levent Kırca'nın borçları olduğunu doğruladı.

"Çocuklar reddi miras yaptılar bu doğru" diyen ünlü oyuncu, "Ama sadece benim çocuklarım değil. İlk eşinden olan iki çocuğu da reddi miras davası açmıştı. Maalesef gazetelerde sadece benim çocuklarımın reddi miras yaptığı söyleniyordu." diye konuştu.

SORUN ÇÖZÜLDÜ

Bu gelişmelerin ardından Levent Kırca'nın ilk eşinden Oğulcan ve Özdeş kardeşler babalarının mirasına sahip çıkma kararı aldı. Babalarından kalan borçları da ödeyecekleri öğrenilen kardeşlerin ilerleyen dönemlerde babaları için bir etkinlik düzenleyecekleri öğrenildi.