ÇAĞLA TÜRK- TÜRKİYE GAZETESİ
cagla.turk@turkiyegazetesi.com.tr

Anadolu rock ve hard rock müziğinin duayen ismi Erkin Koray dün gece Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi'nde hayranlarıyla buluştu. Salonun büyük coşkusu ile sahne alan Koray, şarkılarına başlamadan önce, "Biz eski bir müesseseyiz, sizi buradan mutlu göndereceğiz." diyerek sevenlerini selamladı. 

Espirileriyle geceye renk katan dev sanatçı, Anma Arkadaş, Arap Saçı, Çöpçüler, Gaddar ve Kızları da Alın Askere isimli parçalarını elektro gitarı eşliğinde söyledi. Yaklaşık iki saat sahnede kalarak, seslendirdiği şarkılarıyla da hayranlarını eskilere götürdü. Yıllar geçsede heyecanından ve performansından hiçbir şey eksilmeyen Koray,  tüm salonu kendine bir kez daha hayran bıraktı. Sanatçı, değişmeyen giyim tarzı ve yumurta topuk ayakkabıları ile sahne aldı.

Sık sık seyirciyle konuşan Koray, "Alkışları almış durumdayım. Bu gece çok güzel geçecek. Bu memlekette hala konser verebiliyor olmak ve sizleri görüyor olmak son derece mutluluk verici. Demek ki her şey bitmiş değil. Her şey daha iyi olacak inşallah." diye konuştu.

Usta isim konser boyunca video çekmeyi yasakladı...

Her konserinde uzun yıllardan beri müzik sektörünün içinde olduğunu ve emekli olmak istediğini belirten usta sanatçının artık son konserleri...