Survivor'a veda eden Gizem Memiç, takım arkadaşlarını sert sözlerle eleştirerek "Karakter olarak gitmeyi hakeden biri vardı o da Damla'ydı" dedi. 
Survivor'a veda ettikten sonra soruları yanıtlayan Gizem Memiç, Survivor Adası'nda en yakın durduğu isim olarak gözüken ve kendisi ile son ada konseyinde eleme potasına giren Damla ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu.

Damla'nın genelde her şeyden şikayet eden ve geçimsiz olduğunu belirten Gizem, adada asıl kalması gereken ismin kendisi olduğunu savundu.

İşte elenen isim Gizem Memiç'in açıklamasından çarpıcı başlıklar;

"Beni yazmalarındaki asıl sebep yazacak kimsenin kalmamasıydı. 2 kız potaya oturacaktı kesindi. Karakter olarak gitmeyi hakeden biri vardı, o da Damla'ydı. Performansa göre ise İbrahim gitmeyi hakediyordu. Ada hayatında Damla'dan daha iyiydim. Damla genelde şikayet eden, aç olan ve iş yapmkatan kaçan bir yarışmacıydı. Hala da öyledir. Damlanın oyunlardaki perfomansı benden daha iyiydi, evet. Sporla uğraşan biri. Ama beceri ksımlarında çok başarılı değildi.

"BİZİM TAKIMDA LİDER YOKTU"

Bizim takımda lider olmadı. Bu yaşlarımızın eşit olmasından kaynaklanıyordu. İlk birkaç hafta İbrahim lider gibi davranıyordu ama sonradan farketti ve kendini geri çekti. Biz oyunu kuralına göre oynadık birbirini seven 5'li olarak kaldık ama birbirimizi söylemek zorundaydık. Bunlar yaşamamız gereken şeylerdi. Bu hafta ben çıktım, haftaya biri çıkacak. Artık beşimizden birinin gitmesi gerekiyordu.

"BENDEN SONRA DAMLA VE İBRAHİM..."

Benden sonra giden isim Damla ya da İbrahim olur. Efecan ve Serkay başından beri iyi geçinen iki arkadaş. Final ikisinin de hakkı ikisi de çok iyi yarışıyor. Semih bizim adadayken çok sorunlar yaşadık. Semih'in hiç bir şey yapmaması arayı açtı. Ama o tartışmadan sonra Semih gerçek yüzünü gösterdi."