Kendisini zengin bir işadamı gibi tanıtarak Okan Kurt ve ailesi ile temasa geçen Osman Görgülü 5 yıl önce Kurt'a 100 bin Euro değerindeki Jeep'i sattı. Kurt, otomobilin bedelini Görgülü'nün hesabına havale etti. Otomobilin devir işlemleri sırasında ise sorun olduğu anlaşıldı. Otomobil üzerinde çok sayıda bankanın rehin kararının olduğu belirlendi.

PARA DA GİTTİ JEEP DE

Okan Kurt, Görgülü ile temasa geçerek, araç üzerindeki rehinlerin kaldırılmasını istedi. Ancak sorun çözülmedi. O süreçte, Görgülü, Okan Kurt'un eşi Demet Akalın'ın kullandığı Jeep'in çalıntı olduğu iddiasını gündeme getirdi. Akalın'ın bir ay kadar kullandığı Jeep'i Osman Görgülü aldı; ancak yapılan ödemeyi geri vermedi.

DOLANDIRICILIK İLE YARGILANDI

Bunun üzerine, Görgülü hakkında, Avukatı Sema Aydın aracılığı ile savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Görgülü, Bakırköy 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, resmi belgede sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık suçlaması ile yargılandı.

7 YIL HAPİS CEZASI

Karar ise bugün yapılan duruşmada çıktı. Mahkeme, Görgülü'yü 7 yıl hapis 20 bin TL de adli para cezasına çarptırdı. Görgülü hakkında, daha önce yargılandığı bir davada da hapis cezası çıkmış hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.

Kaynak: Hürriyet