Geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz Attila Özdemiroğlu'nun 60. sanat yılı anısına Sezen Aksu'dan Mehmet Erdem'e kadar birçok ünlü isim seçtikleri birer Özdemiroğlu şarkısı söyleyecek. Bu isimlerden biri de yönetmenlik koltuğuna oturduktan sonra yıllardır stüdyoya girmeyen Mahsun Kırmızıgül olacak. Konuyla ilgili detaylara İpek Durkal Habertürk'teki yazısında yer verdi.

İşte Durkal'ın yazısındaki ilgili kısım;

"Nisan ayında kaybettiğimiz çok kıymetli müzik adamı Attila Özdemiroğlu'nun 60. sanat yılı bu yıl... Eğer yaşasaydı kendisi bir albüm hazırlayacaktı. Ancak ömrü yetmedi. Görevi eşi Hepgül Özdemiroğlu devraldı. Özdemiroğlu'nun anısına eşi Hepgül Özdemiroğlu'nun yapımcılığında 'Attila Özdemiroğlu-60 Yıl' adlı çift CD'lik bir albüm hazırlanıyor.

MAHSUN DA SÖYLEYECEK

Albümde, Sezen Aksu'dan Mehmet Erdem'e kadar Özdemiroğlu'nun yakın dostları, seçtikleri birer Özdemiroğlu şarkısı söyleyecek. Albümde çok sürpriz bir isim de var. Yönetmenlik ve yapımcılık ile sinema sektöründe ilerleyen Mahsun Kırmızıgül, yıllar sonra Özdemiroğlu anısına stüdyoya girecek ve çok sevdiği bir Attila Özdemiroğlu şarkısını seslendirecek. Özdemiroğlu'nun sayısı binleri bulan, 200'ü de hit olan şarkıları içinden seçilen albüm, 26 şarkıdan oluşacak ve yıl sonuna doğru dinleyici ile buluşacak."