Survivor finalinin kazananı kim olacak? Survivor Birincisi, Şampiyonu Atakan mı, Serkay mı? Survivor 2016 şampiyonu kim oldu? İşte Survivor'ın kazanan ismi..Survivor 2016 beş ay süren maratonun ardından son buldu. Survivor'da şampiyon olacak isim merakla bekleniyordu. Seyircilerden gelen SMS oyları ile Survivor 2016'nın şampiyonu rakibinden daha fazla oy alarak Atakan oldu. Survivor'ın şampiyonu aynı zamanda 500 bin liralık ödülün de sahibi oldu.

SURVİVOR ŞAMPİYONU AVATAR ATAKAN OLDU

SURVIVOR KAMPI KURULUYOR

Yapımcı ve sunucu Acun Ilıcalı,  Survivor öncesi yeni bir format hazırlandığını 8 kadın ve 8 erkeğin bir evde kalacağını açıkladı.  Yarışmanın isminin “Göz6” olacağını söyleyen Ilıcalı, kazanan bir erkek ve bir kadının Survivor’un yeni sezonuna katılmaya hak kazanacağını belirtti.

Mesut Yar köşesinde Survivor hakkında bunları yazdı; Bu yazı kaleme alındığında Survivor’un (TV8) en büyük favorilerinden Semih ve rakibi Nagihan elenmişti. Zaten bu akşam da şampiyon belli olacak... Bu yıl tüm yıllar içinde en “izlenmez” denilen ama entrika tavan yapınca çekim merkezi haline gelen bir Survivor izledik... Çeyrek final gecesinde yapılan konuşmalar ve sosyal medya üzerindeki etkilerini görünce Semih’in elenmiş olması bana çok tuhaf geldi. En çok da Semih’in elenmeden önce “eğer turu geçersem yarın açıklayacağım” dediği büyük projelerini merak ettim... Umutları boğazına dizildi. Yutkunamadı. Aç gelmişti aramızdan aç ayrıldı. Özetle bu sene çok tuhaf bir Survivor yaptı sevgili okur. Belki de en tartışmalı sezon bu oldu. Seyirci ilk kez müthiş kamplaştı. Bu bile bir süre daha çok konuşulacaktır.

SURVİVOR'DA YARI FİNALDE NELER OLDU?

Survivor yarı finalinde acı haber yarışmacıları şoke etti.. İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaşanan canlı bomba saldırısı sonrası gelen acı haberle, Acun Ilıcalı finalisti açıkladıktan sonra programı erken bitirdi.Survivor'da Atakan ve Damla yarı final akşamında SMS oylarının sonuçlarını beklerken, Acun Ilıcalı kısa bir açıklama yaparak oylamayı yarıda kesti ve sonucu açıklayıp programı sonlandırdı.Acun Ilıcalı İstanbul'da yaşanan patlama sonrasında şu açıklamaları yaptı:“Yarışmacı arkadaşların haberi yok ama konuklarımızın haberi olmuştur. Aldığım bilgi ile kahrolduk. İstanbul'dan üzücü bir haber geldi. İstanbul'da bir patlama meydana gelmiş, biz de reklam arasında öğrendik. Buradan patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Bu durumda oylama akşamını uzatmamıza gerek yok. Hemen sonucu açıklayıp programı sonlandırıyoruz” dedi.

SURVİVOR 2016'DA AKILDA KALAN OLAYLAR

Survivor 2016 soluk soluğa geçen bir sezonu geride bırakıyor. Bu akşam yapılacak olan final akşamı ile birlikte Survivor Şampiyonu belli olacak ve 500 binlira değerindeki ödülü kazanacak.

Survivor'a şüphesiz damga vuran isimler arasında başı çeken Semih Öztürk oldu. Yaşadığı kavgalar, girdiği tartışmalar ve Zafer ile yaşadığı olay haftalarca konuşuldu. Survivor'da Zafer ve Semih arasında fiziksel müdahaleye varan bir kavga yaşanmış ve bu olayın sonucunda Acun Ilıcalı ve ekibi Zafer Mete'yi diskalifiye etmişti. Bu gelişmenin ardından Semih ünlüler takımına geçti ve olaylar boyut değiştirdi.

Survivor'un ilk günlerinden beri Atakan ve Serkay en çok konuşulan isimler oldular. Atakan performansı ve hırsı ile, Serkay'da sakin tavırları ve Efecan ile olan dostluğu bu iki ismi hep gündemde oldu. Bu isimleri takip eden en önemli yarışmacı şüphesiz Nagihan'dı.

Nagihan kavgaları, tartışmaları kadar performansı ile de Survivor'un tartışmasız en iyi isimlerinden biri oldu. Survivor'da bu sezon sakatlık sayısı da oldukça fazla idi. Yarışmanın daha ilk haftalarında sakatlanan Serkan Ercan, yarışmanın iddialı isimlerinden biriydi. Serkan Ercan Ütopya yarışmasında boy göstermiş ve Semih Öztürk ile sürekli kavgalı olan bir yarışmacıydı.

Survivor'un en renkli simalarından Yılmaz Morgül, espirileri ve neşeli tavırları ile ilk haftalarda oldukça hareketliydi. Fakat yarışmada haftalar ilerledikçe, önce açlık ardından sağlık sorunları onu Survivor yarışından erken kopardı. Hırsı ile kendinden yaşça küçük yarışmacılara karşı iyi bir performans gösteren Yılmaz Morgül, ilerleyen günlerde takım arkadaşlarına tavır alarak ada da yanlız yaşamaya başladı ve takip eden haftalarda elendi.

Survivor'un son dönemlerinde tartışmasız en konuşulan isim Yunus Günçe Nam-ı diğer 'Ç' ile, yarışmaya uzun konuşmaları ve ince ince yaptığı espirilerle kısa zamanda izleyenlerin sevgisini kazandı. Yunus, 5 kere elenme potasına girip elemnmeden çıkmasıyla da büyük sükse yaptı. Survivor'un başından beri alışkanlık haline getirdiği sevinci 'Ç' ile de kısa zamanda sosyal medyada adından söz ettirdi. Yunus bu sevinci soy adının hep yanlış telafuz edildiğini ve insanların aklına o şekilde kazındığını belirterek, umarım bundan sonra doğru söylenir diyerek bu durumu özetlemişti.

Survivor'a damga vurmuş isimlerden biride Mehmet oldu. Hatta Mehmet'ten çok onun ses tonu oldu. Acun Ilıcalı bu durumu yarı final gecesinde, setereo'n hiç yok 'mono'nda çekilmiyor diyerek ses tonları ile durumu anlatmış ve güldüren anlara sahne olmuştu. Mehmet yarışma boyunca kenardan verdiği destek ile adından söz ettirmiş, akılda kalan sloganı da 'bam bam bam' olmuştu. Sempatik yarışmacılardan biri olan Mehmet, Serkan Ercan'ın sakatlanmasının ardından yarışmaya dahil olmuş ve ünlüler takımında yoluna devam etmişti