AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, koalisyon görüşmeleriyle ilgili olarak, "MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin hükümet kurma girişim ve görüşmelerinde 'Koalisyon yapmayacağım' demesini ve sadece koalisyonu AK Parti-CHP'ye mahkum etmesini anlayabilmiş değilim. Bunu tarih sorgulayacaktır" dedi. 
Hafta sonu programları çerçevesinde Köprübaşı ve Demirci ilçelerini ziyaret eden AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ,koalisyon ve gerçekleşen ilk tur görüşmeleriyle ilgili soruları cevaplandırdı. Özdağ yaptığı değerlendirmede, "Gönlüm AK Parti-MHP koalisyonundan yana ancak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ve kurmaylarının anlaşılmaz tutumlarını devam ediyor. Genel merkezimiz ve parti yetkililerimiz CHP ile koalisyon yapma kararı alırsa o durumda da devletimiz hükümetsiz kalmayacağı için ona da saygı duyarım. Şayet koalisyon kurulamazsa da erken seçim kapımızı çalacak gibi gözüküyor. Bunun tarihinin de 8 ya da 15 Kasım olacağını düşünüyorum" dedi. 
Koalisyon görüşmeleriyle ilgili konuşan Özdağ, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanımız ve Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'na yetkiyi vermesinin ardından CHP, MHP ve HDP ile ilk tur görüşmeleri tamamlandı. 3 partiye gidilirken 3 farklı grup kurularak gidildi. Bu görüşmeler gerçekleştikten sonra raporlar hazırlandı. Genel olarak görünen tablo yöntem olarak herhangi bir anlaşmazlığın olmaması. Bu sevindirici bir gelişme ancak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin hükümet kurma girişim ve görüşmelerinde 'koalisyon yapmayacağım' demesini ve sadece koalisyonu AK Parti-CHP'ye mahkum etmesini anlayabilmiş değilim. Bunu tarih sorgulayacaktır. Bunu 46 yıldır ülkücü hareketin içerisinde bulunanlar, yaşayanlar sorgulayacaklardır. İktidar olmaktan Sayın Devlet Bahçeli neden çekiniyor, neden imtina ediyor, niçin böyle bir yola başvuruyor? CHP ile koalisyonda zayıf bir ihtimal olduğuna göre Kasım ayında yapılacak olası bir tekrar seçimde AK Parti yüzde 44-45 oy oranında tek başına iktidar olacaktır. Buradan MHP mensuplarına, 46 yıldır ülkücü harekete gönül verenleri yüzde 16 ile iktidar olunamayacağına göre MHP'yi iktidardan uzak tutanlar veyahut MHP'yi iktidar yapacağı yere bundan uzak tutmasını anlamış değilim. Bunun değerlendirmesini Türk Ocaklarında, Aydınlar Ocağında, Büyük Birlik Partisi'nde, MHP'de şu veya bu şekilde bunların dışında siyaset yapıp ülkücü kimlikli, nosyonlu, meşrepli arkadaşlarımız yapacaklardır" diye konuştu. 
CHP ve MHP'nin koalisyon hükümeti kurulmasını zora sokmaları halinde erken seçimin kaçınılmaz olduğunu kaydeden Özdağ, şöyle konuştu: 
"HDP zaten şu an denklemin dışında. Çünkü 7 Haziran seçimlerinde emanet oy aldıklarını biliyorlar. 7 Haziran seçimlerinde maalesef bazıları için AK Parti düşmanlığı PKK-HDP düşmanlığının önüne geçti. LGBT'lilere özgürlük isteyen HDP, Güneydoğu ve Anadolu'da başka partilere, başka siyasi görüş ve yapılara yaşam hakkı tanımıyor. HDP'li Milletvekilleri PKK'ya övgüler düzmeye devam ediyorlar ve hala Türkiye, İstiklal Marşı, ay yıldızlı bayrak diyemiyorlar. Türkiye Büyük Millet Meclisinde mevcut bir siyasi parti temsilcileri olarak İstiklal Marşı okumuyorlar. Böyle bir durumda ise Saadet Partisi. Büyük Birlik Partisi, MHP'den, Sosyal Demokrat ılımlı CHP'lilerden, MHP-HDP yakınlaşmasından rahatsız olan ulusalcılardan AK Partiye oy geleceğini düşünüyorum. AK Parti'de aday listelerinde yüzde 20-30 civarında bir değişiklik yaparak Türkiye'nin coğrafi bölgelerini doğru okuyarak yüzde 45 oy alacaktır diye düşünüyorum."