Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “AK parti 7 Haziran'a göre oylarını artıracaktır. Umut ederiz ki tek başına sonucu getirir. AK Parti'nin oy almasına neden olacak bir zeminin oluşacağını tahmin ediyorum”
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bazı gazetelerin Ankara temsilcileriyle yaptığı sohbet toplantısında, gündemi değerlendirdi. 


Kurtulmuş, özetle şunları söyledi:
 
“Allaha şükür Türkiye, çevremizdeki ülkelerden ayrışıyorsa en temel nedenlerden birisi önümüzde sandığın olması ve sandığın belirleyici olmasıdır. Türkiye, 7 Haziran seçimlerinden sonra da bu anlamda önemli bir kazanım elde etti. Bu koalisyon kurulması aşaması da büyük bir tecrübedir, geçici hükümet olması da tecrübedir. Normal bir süreç işledi. Niye erken seçime gidiyoruz sorusunun cevabı da çok basit, uzun dönemli, milleti tatmin edecek bir koalisyon kurulamadığı için. Bunun normal görülmesi lazım. Allahtan ki önümüzde bir süreç var ve hiçbir telaşa belirsizliğe mahal olmadan süreç yürütülüyor. 1 Kasım'da sandıktan ne sonuç çıkarsa başımızın üstünde yeri var. Ne sonuç çıkarsa saygıyla karşılarız. AK parti 7 Haziran'a göre oylarını artıracaktır. Umut ederiz ki tek başına sonucu getirir. Toplumun belli kesimlerinde, önemli kesimlerinde gerçekten bir istikrar arayışını getirebilir.”