Görevden alınan İl Başkanı Ersen Yeniceli, partisinin İl Başkanlığında  düzenlediği basın toplantısında, konuya ilişkin genelgenin kendilerine dün  ulaştığını söyledi. 
 
 Yeniceli, görevden alınma nedenini bilmediklerini dile getirerek,  Genel Merkez'in kararına saygılı olduklarını ancak hukuki hakları saklı  tuttuklarını belirtti. 
 
Siyasi Partiler Yasası ve parti tüzüğünün verdiği yetkiyi sonuna kadar  kullanacaklarını ifade eden Yeniceli, şöyle konuştu: 
 
 "Bizler ocak ayında partimizin önde gelen isimleri tarafından tam bir  mutabakat sağlanarak göreve geldik. Partide özlenen huzuru ve güveni sağladık.  Genç, bilgili ve dinamik bir kadro kurduk. 7 Haziran seçimlerinde çok çalıştık ve  şehrimizin, halkımızın bize gösterdiği güvenle tarih yazdık. Bu sonuç partimizin  emek verdiği, ter akıttığı üyelerince bayram sevinciyle karşılandı." 
 
 İl Yönetimine yeni atama yapıldığını belirten Yeniceli, "Yapılan bu  atamayla tüzüğümüze göre 45 gün sonra il kongresi yapılma mecburiyeti vardır. Hiç  kimse Cumhuriyet Halk Partisinden büyük değildir. Ülkemizin aydınlık geleceği  için Cumhuriyet Halk Partisinde siyaset yapacağız. Örgütümüzü destekleyeceğiz,  başarılar diliyoruz" ifadelerini kullandı. 
 
 Bu arada, CHP Genel Merkezi tarafından atanan yeni yönetim, Sinan  Özkar (Başkan) Esma Zakire Altınel, Betül Duman Köycü, Ebru Ergut, Emre Genç,  Adnan Benuğur ve Serdar Aksoydan oluşuyor.