Avrupa ülkelerinin terör örgütü PKK'ya yaklaşımını eleştiren Çavuşoğlu, şöyle konuştu: 
''Özellikle DAEŞ ile mücadele kapsamında, PKK'ya daha önce de sempatisi olan, PKK'yı destekleyen partiler, örneğin Yeşiller, Sosyalisler, PKK'yı ''DAEŞ ile mücadele eden bir örgüt'' şeklinde lanse ederek, terör örgütünü meşru göstermeye çalıştılar.''
''GELİŞİGÜZEL SİLAH DAĞITTILAR''
Bu süreçte PKK ciddi bir siyasi destek aldı. PKK'nın elindeki silahların menşeinin PKK'nın doğrudan ya da Suriye ve Irak'ta gelişigüzel dağıtılan silahlar nedeniyle dolaylı olarak desteklendiğini ortaya çıkardığını anlatan Çavuşoğlu, Mehdi Ordusu ya da Maliki'nin Şii Milisleri'ne dağıtılan silahların bile şu anda PKK'nın eline geçtiğini anlattı. Çavuşoğlu, Amerika, Almanya, İngiltere, Fransa tarafından Suriye ve Irak'ta gelişigüzel silah dağıtıldığına dikkati çekti.
''AFFEDERSİNİZ, HAYVAN SEÇER GİBİ...''
Çavuşoğlu, Batı'nın mültecileri kabul konusunda da ''İkiyüzlü'' davrandığını söyledi. Suriyeli mültecileri ülkelerine kabul edeceklerini açıklayan birçok AB ülkesinin, dine ve eğitime göre seçim yaptığını anlatan Çavuşoğlu, ''İnsanları, mültecileri ülkelerine kabul ederken, teşbihte hata olmaz, affedersiniz, pazardan hayvan seçer gibi seçmek istiyorlar'' ifadesini kullandı.
Kaynak : Star