Soylu, AK Parti Genel Merkezindeki devir teslim töreninde, görevi süresince partinin tüm ilkelerine sadakatle bağlı kalarak, gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade etti.
Parti teşkilatının 1 Kasım seçimlerine büyük bir gayret ve mücadeleyle hazırlanacağına inandığını dile getiren Soylu, görevi Ataş'a bırakmaktan mutluluk duyduğunu kaydederek, "Bütün teşkilatlarımız ile 1 Kasım seçimlerinde büyük bir emek ortaya koyarak, Türkiye'nin hak ettiği istikrar, değişim ve huzuru ilk günkü aşkla gerçekleştirebileceğimize inanıyoruz. Bu vesileyle 14 aydır birlikte çalıştığım teşkilat mensuplarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.
Ataş da Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığının en zor görevlerden biri olduğunu belirterek, Soylu'nun bu görevi yürütürken sergilediği yoğun performansı yakından bilenlerden biri olduğunu söyledi.


Bundan sonraki süreçte tecrübelerden de istifade ederek görevini sürdüreceğini vurgulayan Ataş, şöyle konuştu:
"Hep birlikte bu ağır görevi omuzlayıp, hedefine doğru taşıyacağız. 173 bin sandığı, 1 milyon 200 bine yakın aktif çalışan teşkilat mensubu ile teşkilatçılık yapmak takdir ederseniz ki zordur. İnşallah bizden önce görev yapanların tecrübelerinden istifa ederek bu görevi en iyi şekilde yapmaya gayret edeceğiz. Sayın Soylu'ya bugüne kadar göstermiş olduğu üstün gayretlerinden dolayı şahsım adına teşekkür ederim."