AK Parti Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, A Haber canlı yayında Murat Akgün'ün sorularını yanıtladı..


GÜNEYDOĞU VE DOĞU'DA SÜRPRİZ SONUÇLAR ÇIKABİLİR


Mustafa Ataş 1 Kasım'da Doğu ve Güneydoğu'da sandıktan sürpriz sonuçlar çıkabileceğini belirtti. Ataş, Halkların Demokratik Partisi'nin bıçak sırtında olduğunu söyledi.
 
MHP TABANI ERİYOR
 
Sayın Bahçeli'yi ben anlamakta zorlanıyorum. 7 Haziran'da  aslında yapılması gerekeni bugün söyler pozisyona geldi. 7 Haziran seçimlerinden sonra AK Parti'nin önerisine sıcak bakmış olsaydı bugün çok farklı bir konumda olurdu diye düşünüyorum. 
 
MHP tabanında Bahçeli'ye karşı bir tepki oluştu, bu tepkinin sonucunda da MHP tabının da bir erime var. Oyların AK Parti'ye doğru kayış süreci yaşanıyor. Bütün Anadolu'nun muhtelif yerlerinde bunları izliyoruz biz. Her halde Sayın Bahçeli bunu gördü ki tabanımı tekrar nasıl toplarım endişesi böyle bir açıklama yaptı diye düşünüyorum.
 
İYİ BİR SONUÇ ÇIKACAK
 
Sandık başındaki resmi görevlilerimizi tehdit ederek sandıklardan kovdular. HDP'ye  oy vermek istememe duygusu ile sandığa gelmeyenlerin yerine oylar kullanıldı.
 
Yeni bir umut doğdu orada özellikle teröre karşı yapılan operasyonlar sonucunda oradaki halkta yeniden bir güven duygusu oluştu. İyi bir sonuç çıkacağını herkes orada söylüyor. Hiç kimsenin tahmin etmeyeceği sonuçlar ile karşılaşacağımızı söylüyor, ama bazı noktalar var buralarda hala baskıların ve tehditlerin devam ettiğini söylüyorlar. Onlarında isimlerini, yerlerini aldım İçişleri Bakanımız ile paylaşmış olacağım bugün.
 
HDP BIÇAK SIRTINDA
 
HDP'nin durumunu bıçak sırtında bir pozisyon olarak görüyorum. Halk biraz  daha duyarlı hareket etmeye başladı bu son zaman içinde. Baskıyla başka partiye giden oyların bu sefer yerine, mecrasına döneceğini bu  anlamda söylüyorum.