Gıda, Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanı Mehdi Eker, Bağcılar'da bir dizi programa katıldı. İlk önce Ordulularla bir araya gelen AK Partili Eker, ardından Bitlislilerin derneğine giderek, yakınlarını kaybeden vatandaşlara taziyede bulundu. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanı Mehdi Eker, ardından Bağcılar Müftülüğü tarafından düzenlen Camiler ve Din Adamları Haftası etkinliğine katıldı. Etkinliğe Mehdi Eker'in yanı sıra Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da katıldı.
Burada bir konuşma yapan AK Partili Eker, Ankara'da yaşanan terör saldırısını değerlendirdi. Eker, sözlerine başsağlığı dileyerek başladı. Mehdi Eker, “Bir kez daha Türkiye büyük bir acıyla sarsıldı. İki gün önce 97 vatandaşımız canlı bombaların patlamasıyla hayatını kaybetti. Yüzlerce kardeşimiz yaralı. Hayatını kaybedenlere rahmet diliyoruz. Ailelere ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Kaç gündür soruyorum. İçim yanıyor. Cevabını bulamıyorum. Hangi merhametsizlik bir insanın, bir gencin kendi bedenine bombalar sarıp sadece kendini değil, bütün insanlığı yok etmeye götüren bir karanlığın içerisine koyar? Böyle bir kin, böyle bir nefret, böyle bir soğuma, böyle bir kopuş nasıl oluyor? Burada bizim kurumlarımızın eksiği ne? Hangi eksiklik, bize bunu yaptırdı. Dönüp bakalım. Barışın şifrelerini hatırlayalım ve barışın şifrelerini tekrar inşa edelim” şeklinde konuştu.
İslam aleminin kan ağladığına da dikkat çeken Mehdi Eker, “İslam alemine bakın. Adı barış olan bir dinin mensuplarının yaşadığı coğrafyaya bakın, kan ağlıyor. Kudüs kan ağlıyor, Şam kan ağlıyor. Şimdi Diyarbakır'ı, Ankara'yı İstanbul'u ağlatmaya çalışıyorlar” dedi.