7 Haziran'da yapılan genel seçimde Şanlıurfa'dan MHP 9'uncu sırada milletvekili adayı olan İsmail Taş, AK Parti'ye katıldı.
Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa milletvekili adayı Faruk Çelik, kent merkezindeki partisinin seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Burada konuşan Çelik, Türkiye'nin geleceği için 1 Kasım seçiminin büyük önem taşıdığını söyledi.
AK Parti hükümetinin ülkenin gelişimi için devasa hizmetleri faaliyete geçirdiğini belirten Çelik, birlik ve beraberlik içerisinde sıkıntıların giderilmesi gerektiğini kaydetti.


Çelik, konuşmasının ardından 7 Haziran genel seçimlerinde MHP'den Milletvekili adayı olan İsmail Taş'a AK Parti rozetini taktı.
Taş, aile büyükleriyle yaptığı değerlendirmenin ardından AK Parti'ye geçmeyi uygun bulduğunu belirtti.
Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğine işaret eden Taş, "Bu dönem birlik, beraberlik ve kardeşlik zamanıdır. Vatanımızın selameti için AK Parti'ye geçtim. Ülkemizde huzurlu bi ortam sağlamamız gerekiyor" dedi.
Bu arada son bir haftada Şanlıurfa'da MHP'den aralarında İl Başkan Yardımcısı Abdülkerim Koç'un da bulunduğu 5 kişi AK Parti'ye katıldı.