Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz hafta HDP'li belediyenin Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde 'Peygamber Efendimiz'e çirkin hakaret' içeren karikatürün afişini yayınlamasına sert tepki gösterdi. Erdoğan, 'Bir Müslüman olarak kanıma dokunuyor' dedi.

KÜRT KARDEŞİMİN BUNLARLA NE İŞİ OLABİLİR?

İşte Erdoğan'ın o karikatür hakkında söylediği sözler:
Birileri çıkıp alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber efendimize ahlaksızca saldırdı. Hz. Peygambere edepsizce dil uzatan bir yönetimle benim Kürt kardeşimin ne işi olabilir? Bir Müslüman olarak bu benim kanıma dokunuyor. Ben Kürt kardeşime hep gönül diliyle konuştum. Buradan diyorum ki kime oy verdiğinizi iyi düşünün, şimdi diyorum ki teröre teröriste karşı aranıza cesaretle mesafe koyun. Artık 'yeter' deyin.

DİYARBAKIR'DA BU YAPILMAMALIYDI

Hukuk işlemleri başladı ancak bu hareket bir zihniyeti ortaya koymak açısından çok önemlidir. Diyarbakır Mekke, Medine'den sonra 5. Harem-i şerif olarak sayılan pek çok sahabe kabrinin bulunduğu şehirdir. Kudüs fatihi Selahaddin'in evlatlarının yaşadığı Diyarbakır'da bu olay hiç yapılmamalıydı.
Akl edin, düşünün, ben Kürt kardeşimle gönül diliyle konuştum. Cesur olun, bu terör örgüt ve paralel yapılarla aranıza cesaretle mesafe koyun. şunu da herkesin bilmesi gerekir ki mücadeleyi kesintiiz sürdüreceğiz. Birlik ve beraberlik içinde yaşama zemini muhafaza edeceğiz.