AK Parti Genel Merkezi'nden alınan bilgiye göre, vatandaşlarla doğrudan iletişim kurulması için 2003'te kurulan AK Parti İletişim Merkezine (AKİM), 1 Kasım seçimi sonrasında gelen mesajlarda, terörle mücadeleyle ilgili talepler öne çıktı. 
Terör örgütleriyle mücadelenin seçim kampanyası döneminde söz verildiği gibi devam ettirilmesini isteyen vatandaşlar, internet, faks ve telefonla AKİM'e ulaştı. 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1 Kasım seçiminde tek başına iktidar olan AK Parti'ye, AKİM üzerinden çok sayıda mesaj geldiğini söyledi. Özdağ, tebrik mesajlarının yanı sıra partilerinin seçim kampanyası kapsamındaki vaatleriyle ilgili beklentilerin de iletişim merkezine iletildiğini belirtti.
Mesajlar arasında ilk sırayı terörle mücadele konusunun aldığına işaret eden Özdağ, terör örgütleriyle mücadelenin ara verilmeden sürdürülmesinin istendiğini, bu mücadelenin daha da etkin yapılması için idam cezasının geri getirilmesinin talep edildiğini bildirdi. 
Terörle mücadelenin ardından partilerinin asgari ücret ve emekli maaşlarındaki artışla ilgili vaatleri konusunda AKİM'e mesajlar geldiğini anlatan Özdağ, "Bu talepleri elimizden geldiği kadar ilgili bütün birimlere bildiriyoruz ve geri dönüş yapmaya çalışıyoruz" diye konuştu.
- 11 ayda 154 bin 620 başvuru
Özdağ, AKİM'in 12 yıldan beri vatandaşın hizmetinde olduğunu, kurulduğu 6 Mart 2003'ten beri 2 milyon 136 bin 49 kişinin sesine kulak verdiğini anlattı.
"AKİM etkin ve sonuç odaklı hizmetlerine 12 yılında da aynı heyecan ve hizmet aşkıyla etmektedir" ifadesini kullanan Özdağ, bu yılın 11 aylık döneminde 154 bin 620 başvuru aldıklarını bunun yüzde 97,34'ünü değerlendirerek, başvuru sahibine geri dönüş yaptıklarını kaydetti.
Hak arayan topluma özlem duyduklarını söyleyen Özdağ, "Toplum daha çok hak arasın. Hak ararken de daha çok dilekçeye, telefona başvursun, kavga etmek yerine, silaha sarılmak yerine, hakaret etmek yerine hemen AKİM'i arasın. Böylece de Türkiye daha çok konuşan, daha çok hak arayan bir ülke haline dönüşsün. Bundan sonra daha çok çalışacağız. Bunları yaptıkça millet de AK Parti'ye teveccüh ediyor. Biz de dünyayı ve değişimi daha doğru okuyoruz" diye konuştu.