Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Terör, terör örgütleri ve terör eylemlerinin olmadığı, yapılamadığı bir Türkiye, milletini ve ülkesini sevenlerin ortak dileği ve hedefidir" açıklamasında bulundu.

Bozdağ, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, PYD'nin tartışmasız bir terör örgütü olduğunu belirterek, "Aksini iddia edenler ya PYD'li veya bölücü terör örgütü mensubu ya da bunların gönüllü destekçisidir" ifadesini kullandı.

Bozdağ, şunları kaydetti:

"Sırf AK Parti zarar görsün diye teröre destek olan ya da terör seviciliği yapan, bu maksatla şeytanla bile işbirliği yapacak ahmaklar da var. Kim terör destekçiliği, terör seviciliği yaparsa yapsın Türkiye, terör ve terör örgütleri ile terör bitene kadar mücadele edecektir. Terör, terör örgütleri ve terör eylemlerinin olmadığı, yapılamadığı bir Türkiye, milletini ve ülkesini sevenlerin ortak dileği ve hedefidir."

Bütün terör örgütlerinin taşeron olduğunu vurgulayan Bozdağ, "Sadece kuran, kurduran gücün, güçlerin amaçları için terör eylemi yaparlar. Terör örgütleri için ideoloji, ırkçılık, dini istismar gibi şeyler sadece ölecek, öldürecek ve kendini kahraman sanacak ahmakları avlama yemidir. Terör örgütleri, sadece kendilerini kuran, kurduran, görevlendiren güçlerin çıkarları için ya da onların açık emriyle terör eylemi yaparlar" değerlendirmesini yaptı.