Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirilen Zafer Yürüyüşü sonrasında Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap etti.

Erzincan'ın, Alevi'si, Sünni'si, Kürt'ü ve Türk'üyle Türkiye'nin birliğinin kardeşliğinin beraberliğinin en güzel örneğini taşıdığını dile getiren Yıldırım, bir millet, bir devlet, bir vatan olarak ay yıldızlı bayrak altında ülkeyi Büyük Atatürk'ün çağdaş uygarlık seviyesine çıkarmak için var güçleriyle çalıştıklarını belirtti.

Yıldırım, "Bu terör örgütlerine cesaret verenler, dost bildiğimiz ülkeler şunu iyi bilsinler ki, bizim dostluğumuz geçici değildir. Bizim dostluğumuz iyi günde de, kötü günde de var olan kadim dostluktur. Ama bizim dostluğumuz güven verdiği gibi bize düşmanlık edenlere de söyleyecek bir çift lafımız var. Bu terör örgütlerine, bu bölücülere cesaret verirseniz, elbetteki bunun er geç hesabını da verirsiniz. Ben bu ülkeyi bölme cüretine bulunanlara şunu söylüyorum. Aldatılıyorsunuz, bugün sırtınızı sıvazlayanlar yarın sırtını dönecekler, yine 78 milyona kardeş olarak bir olarak beraber olarak yaşayacağız" diye konuştu.